You are here
Рецензії та відгуки на книгу
Відгук на книгу: Книга Вкрадена Весна
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 17:16
Костянтин Симоненко - українець, який офіційно побував в усіх зафіксованих країнах світу. В нього про це є доволі яскрава книга, на крейдяному папері, з акцентом на Африку. Чогось подібного я очікувала і від «Вкраденої весни». Дарма. Папір білий, але не крейдяний, фото чорно-білі, а сама книга більше про перші місяці російсько-української війни, ніж про подорожі.
Відгук на книгу: Музей Невинности
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 16:47
Унікальна книга про кохання і про одержимість. Про те, що кохання змушене змиритися із обставинами життя, адже у світі панує безліч стереотипів і заборон. Кемаль і Фюсун не можуть одружитися, насамперед через різне майнове становище, через далеку спорідненість. Однак це не заважає їм кохатися, що сприймається в традиційному турецькому суспільстві негативно. Незайманість має бути до шлюбу. Крапка. І Фюсун нічого не залишається, як одружитися з тим, хто готовий її взяти після любощів із Кемалем. Особисто для мене Кемаль - боягуз.
Відгук на книгу: Список Шиндлера. Томас Кініллі
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 16:36
Шиндлер. Німець, який врятував сотні євреїв, надавши їм роботу на своїй фабриці. Праведник світу. У книзі він не постає ідеальним борцем проти антисемітизму, ні. Він - звичайна людина свого часу, змушена жити в нацистському світі і пристосовуватися. Прикметна особливість роману - тут часто згадано українців, на жаль, колаборантів, які зголосилися прислужувати. І не лише хлопці, але й дівчата. Розважати німців у ліжку.
Сказати, що перед нами художня проза, - навряд, але це і не історична монографія. Просто роман з елементами документалізму і публіцистики, без класичного сюжету.
Відгук на книгу: Intermezzo
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 14:14
Новела - у цьому жанрі малої прози Михайло Коцюбинський є незрівнянним. Хіба що з ним можуть позмагатися Василь Стефаник і Микола Хвильовий. Новела «Intermezzo» являє собою опис переживання митця на лоні природи. Початок двадцятого століття. Час революції і кардинальної зміни світогляду. Набирає обертів капіталізм. У мистецтві все більше місця для еротизму та гедонізму, крові і вбивств. Модернізм активно стукає у двері. Втомлений від ницості нашого світу письменник рятується на лоні природі. Йому набридли люди, він ходить між ними, як між вовками.
Відгук на книгу: Тіні забутих предків
Опубліковано marusya84 Вт, 07/08/2025 - 14:07
Історія кохання, що розгортається на тлі українських Карпат, де кожен клаптик землі ніби зачарований і сповнений магії. Читала даний твір у десятому класі і багато чого не зрозуміла: чому в нявки дірка у спині, чому танцює чугайстир, чому на похороні люди співають і радіють? Таке відчуття, нібито Іван і Марічка заворожені, їхнє кохання виглядає якимось нереальним і надто ідеальним. Спершу сюжет нагадує Шекспіра, потім на перший план виходить містика, більш характерна для романтизму і модерну. Прикро, що Іван так і не зміг забути Марічки й теж загинув.
Відгук на книгу: Маг
Опубліковано Tetyana Вт, 07/08/2025 - 11:15
Давно у мене книга не викликала такого неприйняття, як ця. Початок роману - тупе незрозуміло від чого страждання героїв херньой як стиль життя. І саме відношення до життя у героїв зневажливе. Занадто багато марудних описів кімнат, предметів інтерєру. Описи природи не те що не захоплюють , а описано все так, що відчувається відраза до того грецького острова і його жителів. Дратувало, що автор часто посилається у описах і у діалогах героїв на невідомі мені твори мистецтва і письменників художників, на їх цитати, що мені нічого не казало, навіть прочитавши зноску.
Відгук на книгу: Їсти, молитися, кохати
Опубліковано marusya84 Пн, 07/07/2025 - 18:49
Не зовсім звична книга про подорожі і пошук себе. З одного боку, це ніби автобіографічна подорож трьома країнами світу, а тому має містити багато подій. Але як така подієвість майже відсутня. Натомість авторка пропонує свої міркування про сприйняття світу розлученою жінкою. Тому, якщо порівнювати зі стрічкою з Джулією Робертс, то там сценаристам довелося чимало попрацювати, аби наповнити дві години діалогами і хоч якимось сюжетом.
Чому ця книга про мене і не про мене водночас? Головній героїні трохи за тридцять, вона заможна і успішна письменниця з Нью-Йорку, вісім років у шлюбі.
Відгук на книгу: Фактор Черчиля
Опубліковано marusya84 Пн, 07/07/2025 - 00:37
Неймовірна історія від колишнього британського премʼєра Боріса Джонсона. Прикметно, що відомий свого часу журналіст, а вже потім політик прагне подати містера Черчилля без прикрас, з усіма його плюсами і мінусами. Не боїться зробити з нього реальну людину, у поведінці якої можна знайти вияви расизму і неповаги до людей незнатного походження, але ніколи не було блюзнірства й окозамилювання, антисемітизму, попри те, що Черчилль періодично змінював свої політичні уподобання з консерватизму до лейборизму. Чимало уваги приділено й особистому життю премʼєра, його хобі.
Відгук на книгу: У війни не жіноче обличчя
Опубліковано marusya84 Пн, 07/07/2025 - 00:21
Насправді це дуже важка книга, яку читати на одному диханні навряд чи вийде. Білоруська журналістка, опозиційно налаштована до влади Лукашенка, лауреатка Нобелівської премії з літератури писала російською мовою, перед нами - переклад на українську інтервʼю, які вона взяла свого часу у жінок, що брали участь у Другій світовій війні. Інколи це лише декілька речень чи абзаців, інколи - цілі сторінки. У кожному слові - біль і сила. Ось посивіла від жахіть війни жінка, ось жінка, в якої на декілька років припинилася менструація.
Відгук на книгу: Декамерон (Бібліотека світової літератури)
Опубліковано marusya84 Пн, 07/07/2025 - 00:15
Це зараз ми вважаємо Боккаччо класикою, а у період Відродження дана збірка новел розглядалася не інакше як бульварне чтиво, несерйозне та еротичне. Унікальність цієї книги в тому, що можна прочитати лише якусь одну новелу, яка за змістом є окремим твором. На жаль, сучасні режисери взяли до уваги лише еротичні новели і створили кінофільми та вистави, а от новели антиклерикального спрямування призабули, бо на такому грошей не назбираєш. Тим не менш, слід віддати належне майстерності італійського автора, який своєю збіркою зі ста новел по суті започаткував цей жанр малої прози в Європі.