You are here
Рецензії та відгуки на книгу
Відгук на книгу: Запаморочення
Опубліковано Anastasia234 Сб, 07/05/2025 - 22:50
Трилер так трилер, заставляє задуматися над життям та смертю, виживання попри все.
Відгук на книгу: Книга Канада. Від персикових садів до Полярного кола
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 17:38
Одна з книг серії про різні країни, яку пропонує видавництво «Віхола». Однак я б радила більше не цю працю пана Євгена, а його давнішню книгу про Квебек. Саме та книга є блискучою роботою, бо написана на основі власного життєвого досвіду. У рецензованій же книзі пан Лакінський, як на мене, дає багато зайвої інформації з історії Канади, про англо- і франкоканадців. Ці опуси заважають відчути дух Канади.
Власне, прочитавши цю книгу, я зрозуміла, що до Канади ні за що жити не поїду. Там холодно. Там є проблеми з громадським транспортом. Багато мігрантів. Черги до лікарів.
Відгук на книгу: Книга Адреналін. Те, що я не розповів
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 17:26
Унікальні спогади шведського футболіста про те, як він став генієм у спорті і досяг вершин на клубному рівні. Книга є невеликою за обсягом, читається швидко. Що дивує? Ібрагимович постає доволі пафосним. Він вважає себе найкращим футболістом і батьком, унікумом, хоча не приховує, що йому не вистачає освіти і базових знань. Він доволі зверхньо відгукується про тренерів і колег по клубах. Златан шукає адреналін по життю, і поки що він знаходить його у футболі. Але що буде далі? Напевно, джерелом адреналіну стануть сини, яких він готує до чемпіонської місії.
Відгук на книгу: Книга Вбивці квіткової повні: таємниця індіанських убивств та народження ФБР
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 17:21
Перед нами не стільки твір художньої літератури, скільки журналістське розслідування, із фактами та фото, про серію убивств індіанців у 1920-ті роки. Придбала цю книгу лише через стрічку Мартіна Скорсезе, однак, якщо чесно, і книга, і фільм більше розчарували. Немає тої інтриги і несподіванки. Хіба що цікавим є опис колориту життя осейджів, їхні звичаї та ментальність. Книга більше призначена для істориків та етнологів, які можуть проаналізувати унікальні світлини та зробити відповідні висновки.
Відгук на книгу: У пошуках Єви . Історія про чуму, війну та еміграцію
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 17:15
Відомий український мандрівник Максим Беспалов, автор книжок про Ірландію та Шпіцберген, вирішив підготувати неординарну книгу про історію родини Ориняків. Це українці, які на початку 20 століття залишили Західну Україну і відправилися до Америки в пошуках кращої долі. Паралельно із описом мандрів українців сторічної давнини автор пише про сьогодення - епідемію коронавірусу, яка змусила просиджувати вдома місяці, про російсько-українську війну. Власне, самого духа мандрів, такого звичного для авторської манери Беспалова, в книзі майже немає.
Відгук на книгу: Гойдалка дихання
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 17:03
Надзвичайно важка до читання історія румунського німця Леопольда, який мусив пройти фільтрацію у радянських концтаборах по завершенні Другої світової війни. Так сталося, що табір було розміщено в Україні. Чимось стилістика оповіді нагадує Шаламова і Солженіцина, однак, як на мене, немає максимальної гостроти. Життя в таборі було нестерпним, але не на межі фізичного виживання, як, зокрема, в ГУЛАГу. Опис сірого повсякдення перегукується з думками про рідну домівку. А повернутися додому Леопольд мусить, бо рідна бабуся благословила його на це.
Відгук на книгу: Книга Історія в моментах. Україна — Московія
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 14:10
Дана книга є популяризацією історії України і призначена не стільки для істориків, скільки для пересічних громадян України. Вона знайомить з основними віхами історії України в порівнянні з історією Росії-Московії. Надзвичайно багато цитат і якісних кольорових світлин, документів і мемів, зокрема присвячених сучасності. Автор книги - відомий волонтер Сергій Соколов - людина, яка зробила чимало для військово-патріотичного виховання молоді. Як на мене, дане джерело можна використати у школі під час викладу предметів «Захист України» та «Історія України».
Відгук на книгу: Ритуал в тіло: українські обряди переходу
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 14:02
У даній науковій праці розглянуто не лише обряди переходу, а й ставлення людей до них. Особисто мене цікавили речі, повʼязані з родильною обрядовістю, ставлення до вагітної жінки, новонароджених, символіка одягу в українців. З активним використанням прикладів з фольклору і унікальними світлинами авторка подає глибокий зріз з життя традиційної української родини минулого, де дійовими персонажами є баба-повитуха, наділена магічними властивостями, покритка, новонароджені діти. Так, вагітній не можна дивитися на людину із вадами та не можна сваритися. Немовляті не вишивають сорочку.
Відгук на книгу: Летить лелека. Книжка-антистрес для батьків
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 13:45
Невеличка за обсягом книга для жінок, які готуються народити дитину, та тих, які щойно народили. Професіональна педіатриня дає поради, які часто здаються дивними. Наприклад, радить купувати мінімум речей для немовляти, не користуватися дурником (соскою) або мінімально користуватися, не давати немовляті води, а годувати виключно молоком, в якому достатньо поживних речовин і рідини; тримати дитину на руках, щоб був тактильний звʼязок із матірʼю, хоча це і може привести до звикання. Також у книзі описано процес пологів, який виявляється не таким страшним.
Відгук на книгу: Книга Український Шпіцберген. Ведмеді, вугілля та комунізм
Опубліковано marusya84 Сб, 07/05/2025 - 13:05
Невелика за обсягом книга про Шпіцберген, як виявилося, не норвезький, а український, подеколи - пострадянський. Острів, де живуть наші люди, заробляють гроші і виживають, де так само є політичні конфлікти між українцями і росіянами, де панують різні погляди на життя й навіть збережені куточки Радянського Союзу і комунізму. Цікаво, що там працювали і мої земляки з Житомирщини, які після 2014 року повернулися додому через загострення політичних конфліктів із проросійськими робітниками.
Шпіцберген виявився таким близьким і водночас далеким.