
Конкурс відгуків на прочитані книжки!
Даруємо книжкові сертифікати найактивнішим дописувачам відгуків у січні 2026 року
You are here
Рецензії та відгуки на книгу
Усі / Найкращі за місяць / Найкращі за рік
Зебра Зіна
Ніколи не думала, що зможу реготати з дитячої поезії, точніше - поезії для дітей. Наталія Попович змусила мене це робити. Залюбки читала та сміялася, хоча в мене й є зауваження до рими та ритміки віршів. Особливо сподобалося дві історії - про сліпого крота та зебру Зіну. Якщо з кротом більш-менш зрозуміла оповідь: сліпий звір, що все сприймає на дотик, проте слухає музику; то от про зебру, що не має смуг, вийшло оригінально. Й повчально. Я навіть замислилася: може, дійсно треба цінувати свою неординарність - народилася зебра без смуг, то навіщо їх домальовувати?
Шоколадне кохання
Почитала декілька поезій з цієї антології і подумала, що вони про різне кохання - чоловіче і жіноче, тілесне і платонічне, теперішнє і майбутнє. Якщо автори-чоловіки, як, зокрема Дмитро Лазуткін, більше схильні до фізичного потягу та його оспівування, то для поеток на першому плані чарівний образ коханого, і шоколад не обовʼязково має бути екстрачорним, це скоріше кава з молоком чи капучино. І обовʼязково із солодощами. Одразу напрошується Львівська кава та Львівський шоколад.
#
Сніговірші
Цьогоріч зима прийшла за класикою: з мінусом, купою снігу, кучугурами. Так і хочеться покататися на санчатах чи ковзанах. Тому сніговірші, як ніколи, актуальні. Ось дітлахи розмовляють із пані Зимою, яка вкрила все снігом; ось лісові звірі везуть липового меду ведмедю, що вже в барлозі та спить, замотаний у плед, і сниться йому якраз смачненьке - мед! А ось діти, які дуже тепло вдягнені, бо холодно і зимно. Однак найбільше мені в книзі сподобалися не вірші, хоч і написані вони із душею сучасними поетами. Сподобалися мені ілюстрації.


