Андрій Кокотюха | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Андрій Кокотюха

Рейтинг: 
23
День народження: 
Листопад 17, 1970

Ім’я письменника та журналіста Андрія Кокотюхи досить швидко та, на сьогоднішній день, міцно увійшло до української літератури.

Народився він 17 листопада 1970 року у ніжинській простій родині. Його батько працював зварювальником, мати — медичною сестрою. А у маленького Андрійка не було мрії піти шляхом своїх батьків. Він мріяв опанувати професію бібліотекаря — бути хранителем друкованого слова. У літературній справі спробував себе досить рано. У семирічному віці написав Андрійко своє перше літературне творіння про те, як боролися звірі та пірати. І в своїй боротьбі вони навіть зброю застосовували!

Після закінчення школи майбутній письменник вирішує стати журналістом і вступає до Київського університету імені Т. Шевченка. Та заробити перші гроші письменникові довелося ніяк не за допомогою пера. Працював він фізично і досить тяжко: і на посаді різноробочого та муляра, і меблі довелося складати, і так далі.
У 1987 році у періодичному у «Робітничо-селянському кореспонденті» друкують його оповідання «Вільний день». І відразу — успіх.

У 1993 році була сформована Творча асоціація «500». Андрій Кокотюха належить до її засновників.

Із 24 до 29 років письменник працює на посаді пакувальника книг (його дитяча мрія працювати з книгами частково здійснилася). У цей період він досить близько спілкується із молодими українськими письменниками і навіть організовує їхні поїздки по регіонах України. Сам також бере безпосередню участь у цих «подорожах». Кількість їхня була просто величезною і перевалила за сотню.

У 1996 році побачила світ перша книга автора під назвою «Шлюбні ігрища жаб». Близькі люди письменника схвально оцінили цю роботу письменника, проте у пресі її дуже сильно розкритикували. Та це стало піаром для молодого автора, про нього заговорили. Пізніше цей твір отримує заслужену нагороду видавництва «Смолоскип».

Період з 29 до 36 років виявився дуже плідним для автора. Одну за одною він видає україномовні та російськомовні книги. А саме: «Повернення сентиментального гангстера», «Нейтральна територія», «Ментовский город», «Мама, донька, бандюган», «Криминальная Украина», «Криминальная Украина-2», «Криминальная Украина-3», «Шукачі скарбів», «Тайны и загадки Украины», «Темна вода», «Зоопарк, або Діти до 16 років».

Виступає у ролі автора-упорядника книг «Почему Украина не Россия» та «Юля».

Також працює у співавторстві. Це книга «Любити живих» (співавтор Максим Розумний) та «Резонансні справи МВС» (співавтор Констянтин Стогній).

Ще Андрій Кокотюха систематично друкується у періодиці. Журнальні статті, повісті та оповідання були високо оцінені читачами і не тільки. За мотивами однією з подібних робіт знято фільм, який отримав назву «Тупик».

У 2008 році з’явилася нова екранізація, за твором «Легенда про Безголового». Здійснена вона була режисером Олександром Стеколенком. Цей роман детективного жанру з екранів телевізорів можна подивитися під назвою «Тривожна відпустка депутата Ларіної».

Через рік був знятий новий фільм за трилером автора «Повзе змія».

Автором або співавтором цих фільмів виступив сам Андрій Кокотюха, щоб глядачі побачили саме його уявлення про написану ним історію.

Діяльність Кокотюхи на сценаристській ниві не обмежена лише фільмами, знятими за його творами. Він досить активно співпрацює з телеканалами ICTV, 1+1, СТБ. Сценарії «Кримінальних історій», «Чужих помилок», «Стрингерів», «Одержимих» його «рук справа». До речі, вони зняті на основі реальних подій. Обіймає посаду журналіста та сценариста «Сніданок з 1+1», «Київський регіон», «Паралельний світ». Також з-під його пера вийшли сценарії програми «Судові справи».

Дослідницею Софією Філоненко, Андрій Кокотюха названий засновником «українського готичного детективу».

На думку самого автора, його творчість можна віднести скоріше до неоготики, і вона має пряме відношення до актуальних суспільних та соціальних проблем нашої країни.

Твори автора видані великою кількістю відомих видавництв.

Багато разів він перемагає у міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова». У 2005 році він отримав перемогу за роман «Темна вода», через два роки премії був удостоєний роман «Зоопарк, або Діти до 16». Ще через рік письменник отримує премію, на цей раз за кіносценарій «Язиката Хвеська». У 2008 році — диплом за «Шевченко Катерину ХХ ст».

У віці 42-х років автор отримує звання «золотий письменник України».

Автор перебуває у шлюбі. Вони з дружиною виховують доньку. Він є кумом відомого українського письменника Андрія Жадана.

Книжки оцінені користувачами