Чак Поланік | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Чак Поланік

Рейтинг: 
29
День народження: 
Лютий 21, 1962

Ім'я: Чак Поланік, Ча́рльз Ма́йкл «Чак» Палагнюк, Паланік (Charles Michael Palahniuk)

Знак зодіаку: Риби
Вік: 57 років
Місце народження: Піско, США
Зріст: 180
Діяльність: письменник, журналіст
Сімейний стан: не одружений

Чак Поланік: біографія

Чак Поланік - американський письменник, автор бестселера «Бійцівський клуб», за мотивами якого режисером Девідом Фінчером знята культова картина з одноіменною назвою. Критики і публіка неоднозначно сприймають автора, багато хто називає його сексистом, маргіналом і нігілістом. Сам Поланік про творчість говорить:
«Я вигадую дуже мало. Багато людей розповідають мені то, що вони, за їхніми словами, нікому раніше не розповідали. У всіх у нас, так би мовити, є нюх на проникливі розповіді. Мені завжди говорили, що розповідь повинна зачіпати читачів, на рівні внутрішніх органів, повинна розбивати серце і викликати легку нудоту».

Дитинство і юність

Чак Поланік народився 21 лютого 1962 року в місті Піско (штат Вашингтон, США). Батьки Чака, Керол і Фред Поланік, з чотирма синами жили у вагончику на околиці містечка Бербанк, штат Вашингтон. Батьки Чака розлучилися, коли хлопчикові було 14 років. Керол Поланік часто залишала синів на ранчо батьків, що знаходиться на сході штату Вашингтон.
Дідусь Чака Паланіка - емігрант з України на прізвище Палагнюк. У 1907 році переїхав до Канади, а потім перебрався в Нью-Йорк. Мама Чака померла у 2009 році від раку грудей. Батько був застрелений в 1999 році разом з подругою Донною Фонтейн її колишнім чоловіком. У 2001 році вбивця Фреда Поланіка засуджений до смертної кари. Чак Поланік в 1986 році закінчив Орегонський університет.
Перше місце роботи майбутнього письменника - національне радіо в місті Юджин. Ставши журналістом, писав статті для місцевої газети в місті Портленд, складав інструкції по ремонту вантажівок, працюючи в фірмі «Freightliner». Бажаючи дізнатися про життя більше, Чак в 1988 році пішов працювати волонтером. Потім була робота в хоспісі. Спілкування з невиліковно хворими знайшло відображення у творах Поланіка.

Література

Біографія Чака Поланіка насичена подіями. Писати книги він почав в 35 років. Перший твір «Безсоння: Якщо ти жив тут, то був уже вдома» залишився неопублікованим. За ним слідував роман «Невидимки». Редактор відмовився друкувати роман, назвавши його занадто реакційним. Чак розлютився і написав щось зовсім агресивне. Назвав твір «Бійцівський клуб». Роман оповідає про зустріч нудьгуючого клерка і продавця мила Тайлера Дардена. Дарден розкриває перед героєм свій світ, побудований на філософії саморуйнування.
Роман, на подив, сподобався редактору. Перша версія «Бійцівського клубу» у вигляді розповіді опублікована журналом «Pursuit of Happiness». Роман викликав позитивні відгуки публіки. Однак ажіотаж швидко закінчився. Справжню популярність роману принесла екранізація кінокомпанією «20th Century Fox». У фільмі «Бійцівський клуб», знятому режисером Девідом Фінчером, зіграли популярні артисти Бред Пітт, Едвард Нортон, Хелена Бонем Картер, Джаред Лето. Після виходу картини в 1999 році книга Чака Поланіка «Бійцівський клуб» перевидавалася три рази.
У 2002 році світ побачив роман Чака Поланіка «Колискова». Мотивом для створення «Колискової» послужила історія трагічної загибелі батька від руки насильника, що вийшов з в'язниці. У 2003 році видано сюрреалістичні романи «Щоденник» і «фантастична вигадка». Роз'їжджаючи з промотуром нових романів, автор представляв аудиторії приголомшливу розповідь «Кишки», під час прочитання якого слухачі втрачали свідомість. У тому ж році вийшов автобіографічний роман Поланіка «Втікачі та бродяги», написаний в стилі путівника по Портленду, улюбленому місту письменника.
У 2005 році вийшов роман «Привиди», що став остаточним у циклі «Трилогія жаху». Роман містить серію новел, які розповідають письменники, які потрапили в пастку. У «Трилогію жаху» увійшли романи «Щоденник», «Колискова» і «Привиди». У 2008 році в США на екрани вийшла картина режисера Кларка Грегга «Задуха», знята за однойменним романом Чака Поланіка. У фільмі зіграли актори Сем Рокуелл, Кларк Грегг, Анжеліка Х'юстон. Картина розповідає про шахрая, що імітує нездужання в ресторанах і користується допомогою добрих відвідувачів.
У 2009 році опублікований роман Чака Поланіка «Снафф», що розповідає про життя повії та містить багато сцен сексуального характеру. У 2011 році в Туреччині розгорівся скандал - влада звинуватила видавця «Снафф» в публікації, яка суперечить моральним нормам турецького суспільства. У 2009 році надруковано роман «Пігмей». Книга розповідає про 13-річного підлітка, який приїхав з тоталітарної країни в американський штат в рамках обміну учнями. Разом з друзями хлопець готує теракти. У романі наведені цитати відомих тоталітарних лідерів: Адольфа Гітлера, Йосипа Сталіна, Мао Цзедуна та ін.
У 2010 році в США на полицях книжкових магазинів з'явилася книга Чака Поланіка «Хто все розповість». Роман оповідає про пригоди двох актрис в 50-і роки з цитатами, анекдотами та історіями з голлівудського життя. У 2011 році вийшов роман «Прокляті». Ідею створення навіяли переживання, пов'язані зі смертю матері. Роман оповідає про пригоди тринадцятирічної Медісон після несподіваної смерті й попадання в пекло. Перебуваючи в пеклі, дівчинка дізнається, що сценарій життя написаний Люцифером. Книга «Прокляті» викликала позитивні відгуки критиків і громадськості.
У 2013 році опублікований роман «Приречені», що став продовженням роману «Прокляті». У ньому автор повертає Медісон з пекла на Землю в образі примари. Мільйони жителів Землі приймають привид норовливої дівчинки за образ нового месії. Як і більшість романів Поланіка, роман «Приречені» насичений нецензурною лексикою і сценами насильства. 2014 рік ознаменувався виходом у світ роману «До самих кінчиків». Роман викликав чимало критики. У 2015 році вийшла збірка оповідань Поланіка під назвою «Склади що-небудь». До збірки увійшли оповідання 2015 року. Автор звертається до гріхів сучасного суспільства, з іронією і цинізмом висміює «американську мрію».
Збірка «Склади що-небудь», як і всі твори Поланіка останнього часу, викликала неоднозначне ставлення публіки. Багато шанувальників творчості письменника звинувачують автора «Бійцівського клубу» в стилістичної схожості його творів. Критики приписують Поланіку сексизм і нігілізм. У 2003 році вийшов документальний фільм під назвою «Листівки з майбутнього: Документальна стрічка, присвячена Чаку Поланіку». У фан-сайту Поланіка під назвою «Культ» - армія передплатників. Письменник спілкується з шанувальниками та відповідає на листи.

Особисте життя

Чак Поланік не афішує особисте життя. Інтерв'ю Карен Велбі, опубліковане журналом «Entertainment Weekly», викликало обурення Чака і гнівний аудіозапис на веб-сайті письменника. Поланік запідозрив журналістку в обвинуваченні його в прихованому гомосексуалізмі. Карен Велбі в статті спростувала твердження ЗМІ, що Поланік одружений.
Насправді Чак живе з хлопцем, імені якого не називає. Пізніше Поланік вибачився перед журналісткою. Сьогодні автор культових бестселерів - відкритий гей. Живе на околиці Ванкувера (штат Вашингтон, США) з партнером.

Чак Поланік зараз

Останній твір, випущений Поланіком, - графічна книга «Бійцівський клуб 2», створена спільно з художником-графіком Кемероном Стюартом.
У список найбільш очікуваних книг 2017 року ввійшла збірка оповідань з розмальовками для дорослих Чака Поланіка «Приманка». В анонсі йдеться, що чекати заспокійливого ефекту від розмальовок Поланіка не доведеться. Анонсовані ілюстратори, що працюють над проектом: автор коміксу «Хеллбой» Дункан Фегредо, Джоель Джонс, Кірбі Фаган, Марк Шефф і ін.

Цитати

«Люди, які не п'ють, не курять, ніколи не матюкаються і не говорять про секс, викликають у мене якісь -та підозри. Упевнений, ночами вони обробляють трупи маленьких дітей або ще щось в цьому стилі »(Вцілілий)
«Може бути, ми потрапляємо в пекло не за ті вчинки, які вчинили. Може бути, ми потрапляємо в пекло за вчинки, які не вчинили. За справи, які не довели до кінця »(« Колискова»)
«Більшість треків зі сміхом на телебаченні було записано на початку п'ятдесятих. Тобто майже всі люди, сміх яких ти чуєш, зараз мертві »(« Колискова»)
«Нереальне сильніше реальності. Тому що в реальному світі досконалості не існує. Абсолютно лише те, що ми вигадуємо для себе »(« Задуха »)

Бібліографія

«Бійцівський клуб»(1996)
«Вцілілий»(1999)
«Задуха»(2001)
«Привиди»(2005)
«Рент: біографія Бастера Кейсі »(2007 )
«Теплий дощ» (2007)
«Снафф» (2009)
«Пігмей» (2009)
«Хто все розповість» (2010)
«Приречені» (2013)
«До самих кінчиків» (2014 року)
«Склади що-небудь» (2015 )
«Бійцівський клуб 2» (2016)

Книжки оцінені користувачами