You are here

Корнелія Функе

Рейтинг: 
8
День народження: 
Грудень 10, 1958

Німецька письменниця, автор понад 40 дитячих книг, за які отримала безліч нагород. Переважно пише в жанрі фентезі. Її книги мають шалену популярність в себе на батьківщині, а також перекладені на декілька мов. Перед письменництвом Корнелія Функе була соціальним працівником і доглядала дітей-інвалідів. Саме тоді вона по-справжньому усвідомила цінність історій, які допомагали її підопічним відволіктися від сумної дійсності та поринути за допомогою уяви в чарівні світи. Корнелія також вивчала предмет книжкової ілюстрації в Коледжі Дизайну в Гамбурзі. Починала свою кар'єру в дитячій книзі саме як ілюстратор. Одного разу Корнелія зважилася написати щось сама, і виявилося, що створювати історії їй подобається більше, ніж малювати. Свій перший твіп Корнелія Функе написала в 35 років. Так і розпочалася її письменницька кар'єра.

Її часто порівнюють з такими авторами, як Джоан Роулінґ і Філіп Пулман.

Більшість з її романів були екранізовані: «Король злодіїв», «Дикі курки», «Руки геть від Міссісіпі», «Дикі курки та любов», «Чорнильне серце»(Функе виступила і продюсером картини), «Дикі курки та життя», «Коли Санта впав на Землю», «Пастка для привидів». Зараз готується до фільмування «Повелитель драконів».

У 2005 році журнал «Таймс» назвав Корнелію Функе «найвпливовішою німкенею у світі». Роман «Король злодіїв» нагороджений двома престижними американськими преміями в галузі дитячої літератури в категорії «Краща дитяча книга року», а журнал Guardian помістив роман на першу сходинку свого хіт-параду дитячої літератури. Також фантастичний роман Функе «Повелитель драконів» залишався в списку бестселерів The New York Times протягом 78 тижнів. Крім того, за його написання Функе була нагороджена спільнотою інтернаціональних студентів Японії медаллю з Сакурою.

Особисте життя

У 1979 році Функе вийшла заміж за поліграфіста Рольфа Фрама. У Корнелії Функе двоє дорослих дітей - Анна і Бен. Сім'я жила в Гамбурзі протягом 24 років, поки вони не переїхали в Лос-Анджелес, Беверлі-Хіллз в травні 2005 року. За визнанням самої письменниці, вдома у неї безліч книг, DVD дисків з фільмами, які вона любить дивитися, і найрізноманітніші дракони.

У березні 2006 року чоловік Рольф Фрам помер від раку.

Суспільне життя

Корнелія - офіційний покровитель дитячого хоспісу Bethel (з лютого 2010 року). З травня 2012 року є одним з послів Німеччини з біорізноманіття при ООН. З 2013 року Корнелія Функе - офіційний представник благодійного фонду Ecologia Youth Trust, який допомагає маргінальним дітям і молоді в усьому світі.

Бібліографія

Повелитель драконів (1997)
Лорд Злодій (2000)
Коли Санта впав на Землю (2006)
Igraine the Brave (2007)
Руки геть від Міссісіпі (2010)
Лицар привид (2012)
Повелитель драконів: Перо грифона (2016)
Лабиринт Фавна (2019), у співавторстві з Гільєрмо Дель Торо

"Чорнильна" трилогія

Чорнильне серце (2003)
Чернильна кров (2005)
Чернильна смерть (2008)

Серія Задзеркалля

Відчайдушний. Камінь у плоті (Reckles) (2010)
Відчайдушний. Живі тіні (Fearless) (2013)
Відчайдушний. Золота пряжа (The Golden Yarn) (2016)

Мисливці за привидами

Ghosthunters and the Incredibly Revolting Ghost (перше видання - 1993, версія англійською - 2007)
Ghosthunters and the Gruesome Invincible Lightning Ghost (перше видання - 1994 версія англійською - 2007)
Ghosthunters and the Totally Moldy Baroness! (перше видання - 1995 року, версія англійською - 2007)
Ghosthunters and the Muddy Monster of Doom! (перше видання - 2001, версія англійською - 2007)

Книжки оцінені користувачами