You are here

Річард Бах

Рейтинг: 
10
День народження: 
Червень 23, 1936

Ім'я: Річард Бах (Richard Bach)

Знак зодіаку: Рак
Вік: 82 роки
Місце народження: Оук-Парк, США
Діяльність: письменник, філософ
Сімейний стан: розлучений

Річард Бах: біографія

Американський письменник-фантаст і професійний пілот Річард Бах став відомий світовій публіці завдяки повісті-притчі «Чайка Джонатан Лівінгстон». Романи автора пронизані пристрастю польоту - стремлінням та життям, боротьбою з буденністю і необхідністю плисти за течією, перестаючи мріяти. Шанувальники називають книги Баха мотиваційними та змінюють свідомість.

Дитинство і юність

Річард Бах народився 23 червня 1936 року в місті Оук-Парк штату Ілінойс. За сімейними переказами, по материнській лінії є нащадком знаменитого композитора Йогана Себасть’яна Баха. Сім'я Роланда і Рут Бах була небагата, в ній росли троє синів, Річард був середнім, Рой - старшим.

У віці 8 років помер молодший брат майбутнього майстра пера, Боббі. Письменник згадує, що ця подія залишила в дитячій душі відкриту рану. Спогади про трагедію вилилися в книгу «Втеча від безпеки».

Література почала цікавити Річарда ще в шкільному віці. Але літаки у юнака викликали таке захоплення, що він вирішив пов'язати життя з авіацією. Саморобними моделями була заставлена дитяча кімната будинку. У 17 років Бах вперше піднімається в небо на аматорському біплані. За наполяганням батьків в 1955 році Річард йде в Каліфорнійський державний університет.

Після отримання диплома йде в армію, з мрією стати пілотом. Авіація стала головною пристрастю Баха. Військовим льотчиком Річард служив в Морському резерві США, в 141 повітряному ескадроні, літав на бомбардувальнику F-84F. У 1962 році в чині капітана ВПС США Бах закінчує службу, але продовжує літати для власного задоволення.

Література

Любов до неба у Річарда поєднювалася з бажанням писати. Але слава знайшла Баха не відразу, автор пройшов нелегкий шлях до письменницької майстерності. Перше, що довелося викладати на папері, - технічні інструкції. Після закінчення служби Річард працював в редакції журналу «Флаїнг», в 1964 році кидає роботу і повністю присвячує себе писанню.

Першу книгу Бах опублікував в 1963 році. «Чужий на землі» - частково автобіографічна повість про те, що польотам людина більше зобов'язана не техніці, а силі духу. Особливого успіху твір не мав, як і надрукований в 1966 році «Біплан». З 1965 по 1970 паралельно з літературною діяльністю працює пілотом чартерних рейсів і авіамеханіком.

У 1970 році в спортивному журналі вперше з'являється повість-притча Баха «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон». Ідею твору про птаха, який мріє літати без заборон і обмежень, автор виношував з 1959 року.

Публікація не була помічена широким колом читачів. Зате друге видання, випущене окремою книгою, зробило Річарда Баха світовою знаменитістю. За два роки було продано понад мільйон примірників. Бах стверджує, що написав новелу під враженням реальних польотів справжнього пілота Джона Лівінгстона в 1920-30-х роках.

У 1973 році на фільмуванні фільму за романом між Річардом і кіностудією виник конфлікт. Бах навіть подав до суду на продюсерів за те, що вони без узгодження змінили сюжет. В результаті відношення Баха до кінострічки виразилося тільки у вказівці авторських прав на назву «Чайка Джонатан Лівінгстон».

Після цього випадку з другою дружиною вони переїхали з Голлівуду в тихе містечко, де Річард продовжує писати та захоплюється парапланеризм. Творчість того часу присвячено Леслі, а книгу «Єдина» вони написали у співавторстві.

Літаки займають важливе місце не тільки в біографії Баха, але і у творчості. Майже у всіх творах вони використовуються як спосіб донести думки. Кожна книга письменника - повноцінна подорож, в яку читач відправляється подумки. Шанувальники запевняють, що від читання творів Баха вони тільки виграють: з кожною сторінкою приходить впевненість в собі, цілі в житті стають ясніше, а бажання досягти їх - сильніше.

Особисте життя

Річард Бах був тричі одружений офіційно. Перший раз майбутній письменник зв'язав себе тенетами шлюбу в 1957 році, дружиною стала дівчина на ім'я Бетті Джин Франкс. У сім'ї народилося 6 дітей, які не врятували союз - Річард і Бетті розлучилися, проживши разом 13 років. Причиною розлучення Бах називає втрату віри в шлюб.

За свідченням одного з дітей, сина Джонатана, батько з моменту розриву довго не цікавився життям першої сім'ї. Зараз до Річарда частіше приїжджає ще один син, Джеймс. Разом чоловіки грають в шахи.

У 1973 році на фільмуваннях картини «Jonathan Livingston Seagull» Річард познайомився з актрисою Леслі Перріш. Жінка стала музою письменника, в 1981 році вони розписалися. Перріш стала героїнею трьох книг Баха - «Міст через вічність», «Єдина» і «Втеча від безпеки». Ці твори додали автору популярності - нові романи були пронизані любовною філософією.

В кінці 90-х Леслі та Річард офіційно розлучилися. Деякі фанати письменника підняли хвилю обурення, визнавши суть романів знеціненою, а свої захоплення - обдуреними. Бах спробував реабілітуватися, випустивши притчу, що натякає на причини розриву з Леслі. Закінчується вона словами «Все тут може виявитися помилкою».

У 1999 році Бах одружився втретє - дружиною стала Сабріна Нельсон-Алексопулос. Красива дівчина, наполовину норвежка, наполовину гречанка, молодша Баха на 35 років. Після заміжжя стала відома як Сабріна Бах, написала книгу «Ред Ділішес». Як каже авторка, це автобіографічна книга про історію дорослішання 11-річної дівчинки в сучасному, мало романтичному суспільстві.

Сабріна, як і Річард, захоплюється пілотуванням. Після весілля дівчина перевозила до чоловіка речі на власному чотиримісному літаку «Сесна». У сім'ї жили 16 тхорів, які стали героями серії творів Баха під назвою «Хроніки тхорів».

За останньою інформацією, Річард і Сабріна розлучилися, проживши разом близько 10 років. Ще під час спільного життя третя дружина жартувала, що літати з Бахом набагато простіше, ніж жити під одним дахом.

Річард Бах зараз

Річард є одним з найпопулярніших американських письменників сучасності. Разом зі своєю командою Бах запустив власний офіційний сайт, на якому зрідка публікує новини про себе і творчості.

Ймовірно, єдиною справжньою любов'ю в житті Річарда залишаться літаки. Після того як у 2012 році при посадці одномоторного Easton Gilbert G Searey він зачепив ЛЕП і впав з двометрової висоти на землю, Баху літати заборонили. Невідомо, чи послухав у 2018 році Річард повчанням лікарів, але ангар з літаками письменник не продав.

У нечисленних інтерв'ю Бах каже, що, попри поважний вік, не перестає мріяти. Саме мрії дають письменникові можливість відчути «надзвичайні здібності і вільний дух».

Бібліографія

1963 - «Чужий на Землі"
1970 - «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон»
1974 - «Дар крил»
1977 - «Ілюзії, або Пригоди Месії мимоволі»
1984 - «Міст через вічність»
1988 - «Єдина»
1994 - «Втеча від безпеки»
1999 - «За межами мого розуму»
2002-2005 - «Хроніки тхорів»
2004 - «Кишеньковий Довідник Месії»
2009 - «Гіпноз для Марії»
2015 - «Ангели на півставки»

Цитати

«Те, що гусениця називає кінцем світу, вчитель назве метеликом».
«Чим вище літає чайка, тим далі вона бачить».
«Ти найкраще вчиш того, чого тобі найбільше потрібно навчитися самому».
«Небеса - це не місце і не час. Небеса - це досягнення досконалості».

Книжки оцінені користувачами