Софія Андрухович | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Софія Андрухович

Рейтинг: 
8
День народження: 
Листопад 17, 1982

На світ Софія Юріївна Андрухович з’явилася 17 листопада 1982 року в Івано-Франківську. Сталася ця подія в сім’ї відомого сучасного українського письменника Юрія Андруховича. Тож зовсім не дивно, що Софія Юріївна виявила хист до літератури. Активно писати та друкуватися авторка починає з 2002 року.

Освіту спершу здобувала в одному з Івано-Франківських ліцеїв, а по його закінченні — в Українській академії друкарства.

Чоловіком С. Андрухович став також літератор — вона перебуває у шлюбі з Андрієм Бондарем. Результатом батьківської любові стала донечка.

Софія Андрухович пише прозові твори, а ще займається перекладацькою діяльністю. З-під її пера виходять переклади з англійської та польської мов.
Чималий доробок авторки у публіцистичному жанрі.

Наразі вона є співредактором часопису «Четвер». Мешкає в Києві.

Оповідання та романи С. Андрухович різнопланові та, звісно, не лишилися без уваги читацької аудиторії. Це: «Літо Мілени», «Старі люди», «Сьомга», «Фелікс Австрія». Останній твір, а точніше роман, авторка писала близько року. Її зусилля не були марними. Критики оцінили цей твір досить високо. Він був удостоєний Спеціальної відзнаки Форуму видавців у Львові, премії ЛітАкцент року та звання «Книга року BBC-2014». А ще через рік «Фелікс Австрія» отримав Премію Фонду Лесі та Петра Ковалевих.

Книжки оцінені користувачами