You are here

Сюзанна Коллінз

Рейтинг: 
48
День народження: 
Серпень 10, 1962

Сюзанна Коллінз - знаменита американська письменниця, автор численних сценаріїв до дитячих телепрограм і мультфільмів. Стала відомою завдяки написанню двох серій книг для молоді "Хроніки Підземелля" і "Голодні ігри". Тираж романів трилогії "Голодні ігри", які стали бестселерами, перевищив 2 мільйони примірників, а за його мотивами знімаються фільми.
Сюзанна Коллінз народилася в 1962 році в селі Сенді Хук, недалеко від Нью-Тауна, округ Ферфілд штат Коннектикут, США в родині офіцера ВПС який воював у В'єтнамі. Бувши дочкою військового, практично все своє дитинство їй доводилося проводити в постійних пере'їздах з сім'єю.
Кар'єра Коллінз почалася після її переїзду в Нью-Йорк в 1991 році як сценарист для дитячих телевізійних шоу. Вона працювала над декількома телешоу для каналу "Никелодеон": "Кларисса знає все", "Таємничі файли Шелбі Ву", "Ведмедик" і "Освальд". Коллінз отримала премію Американської гільдії письменників за найкращий сценарій до фільму "Santa Baby!".
Зустріч з дитячим автором Джеймсом Промосом надихнула Коллінз на написання дитячих книг. Так, з'явився роман "Грегор Надземний", перша книга в серії "Хроніки Підземелля", видана у 2003 році. Історія про десятирічного хлопчика Грегорі, який потрапляє в чарівну країну через каналізаційний люк в Центральному парку Нью-Йорка і його сім'ю.
Твір миттєво потрапив в список бестселерів "The New York Times" і було охрещене як нова "Аліса в країні чудес", що не дивно, адже саме під враженням цієї книги Коллінз писала свій роман. У період з 2003 по 2007 року Коллінз написала п'ять романів серії про пригоди Грегора. У 2005 році спільно з Майком Лестером - Коллінз випустила ілюстровану книгу "Коли Чарлі МакБаттон втратив владу".
У вересні 2008 року видавництво Scholastic Press випустила першу книгу нової трилогії Коллінз "Голодні ігри", яка знайшла мільйони фанатів і увійшла у 21 список бестселерів по всьому світу. Натхненням для сюжету частково виступили давньогрецькі міфи про Тесея і Мінотавра, а також спогади батька Сюзанни, ветерана ВВС, про бідність, голод і наслідки війни.
Другий роман "Займання" (Catching Fire) вийшов у вересні 2009 року, третій і остаточний - 24 серпня 2010 року. За 14 місяців перші два романи трилогії були надруковані півтора мільйонним тиражем.
У березні 2012 року на великі екрани вийшов перший фільм трилогії "Голодні ігри", за перший день прокату цей фільм-фентезі зібрав в США $68,3 млн. На даний час Коллінз з чоловіком і двома дітьми проживають в Коннектикуті.
Цікаві факти
- У березні 2012 року Amazon повідомив, що Коллінз стала найбільш продаваним автором Kindle;
- "Голодні ігри" протрималися в списку бестселерів «New York Times» цілих 60 тижнів;
- У 2010 році Коллінз назвали однією з найвпливовіших людей за версією журналу Time Magazine;
- Стівен Кінг дуже позитивно відгукується про творчість Коллінз;
Нагороди письменника
- NAIBA Children's Novel Award (США) - 2004 Кращий роман для дітей "Грегор Надземний";
- American Library Awards (США) - 2008 Краща книга для підлітків "Голодні ігри";
- CYBIL Award (США) - 2008 Кращий роман для підлітків "Голодні ігри";
- KIRKUS (США) - 2008 Кращий роман для підлітків "Голодні ігри";
- Horn Book Fanfare (США) - 2008 Кращий роман "Голодні ігри";
- Book List Editor's Choice (США) - 2008 Кращий роман "Голодні ігри";
- NY Public Library 100 Titles for Reading and Sharing (США) - 2008 Кращий роман за версією Нью-Йоркської публічної бібліотеки "Голодні ігри";
- Golden Duck Award (США) - 2009 Приз імені Хола Клемента "Голодні ігри";
- ALSC Notable Children's Recording (США) - 2009 Кращий роман "Голодні ігри";
- Publishers Weekly's Best Books of the Year: Children's Fiction - 2009 Кращий роман "І спалахне полум'я".
Бібліографія
Хроніки Підземелля
- Грегор Надземний [Gregor the Overlander] (2003)
- Грегор і пророцтво Турса [Gregor and the Prophecy of Bane] (2004)
- Грегор і прокляття теплокровних [Gregor and the Curse of the Warmbloods] (2005)
- Грегор і таємні знаки [Gregor and the Marks of Secret] (2006)
- Грегор і код кігтя [Gregor and the Code of Claw] (2007)

Голодні ігри
- Голодні ігри [The Hunger Games] (2008)
- І спалахне полум'я [Catching Fire] (2009)
- Сойка-пересмішник [Mockingjay] (2010)
Екранізації творів, театральні постановки
Голодні ігри (2012)

Книжки оцінені користувачами