Януш Леон Вишневський

Польський письменник Януш Вишневський став відомим завдяки своєму романові «Самотність у мережі». Варто звернути увагу на те, що цей бестселер є дебютним для Януша в ролі письменника.

Автор з’явився на світ 18 серпня 1954 року у місті Торунь. У чотирнадцятирічному віці він починає навчання у морському училищі, звідки виходить дипломованим моряком дальнього плавання, проте здібний до науки хлопець продовжує отримувати освіту, цього разу, як фізик. Саме з цієї точної науки він захищає докторську дисертацію, а ще, пізніше, він стає доктором наук з хімії та інформатики. Також його цікавить відносно нову галузь обчислювальної біології — біоінформатика. Крім цього, Януш Вишневський також є випускником економічного факультету. Фраза «талановита людина — талановита в усьому» — про нього. Точні науки та література дуже рідко поєднуються, проте не у цьому випадку.

Письменник вільно володіє трьома, не враховуючи рідну — польську, мовами: англійською, німецькою та російською.

Наприкінці сімдесятих та до другої половини вісімдесятих років науковець працює в Центрі обчислювальних технологій GCM.

Його глибокі знання як з інформатики, так і з хімії він зміг поєднати, отримавши хорошу посаду в Міжнародній компанії програмного забезпечення для науковців-хіміків. Ця установа знаходиться в Англії (Франкфурт-на-Майні), де й зараз мешкає та працює письменник.

Писати «Самотність у мережі», за словами самого автора, він почав, щоб не потрапити до глибокого депресивного стану, адже у цей час він переживав важке розлучення.

До складу роману входять одинадцять розділів. Кожен з них розпочинається епілогом. Головні герої: чоловік на ім’я Якуб та безіменна жінка. Вони спілкуються у віртуальному світі — мережі Інтернет. Вагому частину твору складає переписка між героями, що, врешті-решт закохуються. Крім листів автор також зображує спосіб життя, оточення головних героїв в реалі.

Як і можна передбачити, відбувається зустріч чоловіка та жінки. Стається ця подія у столиці Франції. Та не все так просто. Перебіг подій зовсім непередбачуваний, що і створює відповідні умови для наступного розвитку подій.

Читачі по-різному сприйняли твір, проте його популярність беззаперечна, оскільки три роки «Самотність у мережі» протрималася серед найвищих рейтингів.

Перевидання твору відбувалося багаторазово. Також переклади твору читають у декількох країнах твору. Україна не є виключенням — можна знайти й видання українською.

Автор активно спілкується з прихильниками в мережі. Багато з них ставили питання стосовно тих чи інших подій, стосовно закінчення твору. Тож Януш Вишневський, беручи до уваги їхні звернення, дописав ще один епілог до твору, що отримав назву «Постепілог». Ця частина зображує закінчення у зовсім інакшому світлі.