You are here
Кристина Хілер, Данієль Пейснер "Дівчинка в зеленому светрі. Життя у мороці Голокосту".
Львів. Скільки віхів історії він увібрав у себе? У моменти, коли проходиш центральною частиною міста і поринаєш у його величну красу, навіть не замислюєшся, як багато крові тут пролито.
Друга світова війна. Місто окуповане нацистами. Із 150тис. євреїв залишаються 5тис. Це не просто цифри. Це людські життя. В основі повісті, - реальна історія очима семирічної очевидиці цих подій, - Кристини. Книга про вторгнення у Львів нацистів та спричинений ними Голокост. Голова сімейства, батько Кристини, вирішує будь-якою ціною врятувати свою сім'ю.
Кожен мешканець Львова, або ж його гість знає, що центральною частиною міста раніше протікала річка Полтва. На початку ХХ століття річище сховали у каналізаційний колектор. Саме в тій міській каналізації впродовж 14 місяців переховувалася єврейська сім'я та декілька випадкових євреїв. Через каналізаційний люк вночі, їм доводилося прокрадатися із підземелля, щоб набрати із фонтану, що на площі Ринок, "чистої" води.
Жахливі та нелюдські умови існування: антисанітарія, сирість, щурі, сморід, бруд. Попри те, проживання двох дітей та дев'ятнадцяти дорослих у міській каналізації, було мудрим та зваженим рішенням. Прагнення жити - основне завдання кожного.
Євреї переховувалися у темряві доти, до поки місто не звільнили радянські військові. Вони ще не розуміли, що після німецького режиму їх чекає переслідування радянської влади.