Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан» читати скорочено (стислий переказ тексту) | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан» читати скорочено (стислий переказ тексту)

Китобої мандрують шхуною «Пілігрим». Та на борту не лише члени команди, а й пару пасажирів — жінка власника шхуни із сином п’ятирічного віку, Джеком. Вони мандрують в Америку, аби там побачити містера Уелдона — чоловіка та батька. Ще разом із ними пливе двоюрідний брат, якого звати Бенедиктом. Він дуже цікавиться ентомологією — наукою про комах.

Серед моря «Пілігрим» натрапив на напівпустий корабель. На борту вони знайшли півдесятка темношкірих та пса Дінго. Один із негрів був надзвичайно великого зросту та міцної статури. Незважаючи на таку статуру, він був добрий, немов дитина. Він швидко зі всіма потоваришував. А найбільше його полюби малий Джек. Це був Геркулес.

Капітан та команда «Пілігрима» гинуть, намагаючись вполювати кита. Роль капітана взяв на себе юнга Дік Сенд. І все б у нього вдалося, але кок Негоро, що незлюбив його, навмисно зламав компас. Цей чоловік поводиться дещо підозріло. А знайдений пес кидається на нього та здіймає гавкіт. Лише на нього одного зі всього корабля.

На обрії з’явилася суша. Всі переконані, що досягли берегів Південної Америки. Негоро розповідає, що вже бував на цьому континенті. Потрібно знайти людей, а потім зв’язатися з містером Уелдоном, який вирятує їх. Але далі все йде не за планом. Навколо мандрівників оточують рослини, що зовсім не притаманні широтам Америки. Малому Джекові в дорозі обіцяли, що на березі він побачить малесеньку пташку завбільшки із джмеля — колібрі. Але, на диво, жодного із цих чудових міні-птахів вони так і не зустріли. А Бенедикт неабияк зрадів, коли помітив комаху з Африки на берегах Америки. Далі всі були шоковані, коли зустріли жирафів.

Мандрівникам зустрічається на їхньому шляху пан Герріс, який повідомляє, що вони потрапили в Болівію. Всі охоче відгукнулися на його запрошення відвідати його садибу, де всі зможуть відпочити та в спокійних і комфортних умовах дочекатися власника «Пілігрима». Насправді все це було пасткою. Негоро із Геррісом були підступними спільниками. І потрапили вони всі в дійсності до Африки!

Геррісу та Негоро потрібні лише гроші. Ці чоловіки злочинці. Їм вдається продати темношкірих в якості рабів. Втік лише велетень Геркулес. Герріс примусив місіс Уелдон писати записку для чоловіка. Лихі чоловіки прагнули отримати велику суму за полонених — жінку з дитиною. Місіс Уелдон неабияк хвилюється, що злочинці зможуть зашкодити ще й її чоловікові. Їх разом із кузеном було поселено із негритянськими дикунами.

Кузенові Бенедикту дозволено вільно пересуватися, оскільки злодії переконані, що він психічно хворий, оскільки йому в цьому житті крім комах абсолютно нічого не потрібно. Одного разу, роздивляючись цікаві для ентомології екземпляри, Бенедикт відчув, як хтось схопив його й потягнув. Зі зникненням Бенедикта охороняти місіс Уелдон із Джеком стали більш пильно.

Місцеві жителі проводили масштабне святкування тутешнього свята. Вони всі були в очікуванні — до них мав з’явитися лісовий дух — чаклун «мганга». На вигляд він має бути розмальованим різними кольорами, дивакувато вбраний. Аж ось всі його побачили! Він був велетенського розміру. Рухався, танцюючи та підстрибуючи, а ще жахливо кричав і підкидав спис. Велетень вибрав двох жертв: це були місіс Уелдон та Джек.

Піти проти його бажання ні в кого не вистачило сміливості. Закинувши жінку з дитиною на своє могутнє плече, він зник у хащах. Місіс Уелдон втратила свідомість, а хоробрий малий зі всієї сили гамселив велета. Але потім з’ясувалося, що їх забрав, а точніше, врятував Геркулес, на знак вдячності за те, що його не покинули серед безкраїх морських просторів. А ще він врятував Діка Сенда. Всі разом вони маленькою групою намагалися дістатися узбережжя, аби відпливти бодай якимсь кораблем. Та на їхньому шляху зустрічається лихий Негоро. Дік з Геркулесом не встигли зреагувати і пес Дінго звалив кока й перегриз його горлянку. Але сам собака також загинув від ножа лиходія. Потім стало відомо, що перший господар Дінго був вбитий Негоро.

Всі щасливо добираються берегів Америки. Місіс Уелдон тепер мала ще одного сина — Діка Сенда. Геркулес і надалі був їм вірним товаришем. Темношкірих, проданих до рабства, пізніше відшукав та за викуп звільнив містер Уелдон.

Вподобати:
+1
0
-1