Чорна рада

4.833335
Середня: 4.8 (6 оцінок)
Тематика: 
українська класика
Видавництво: 
Рік видання: 
2006
ISBN: 
966826338-3
Анотація: 

«Чорна рада» – перший український історичний роман. Він написаний майстерно і цікаво. Йдеться про складний період історії України по смерті Богдана Хмельницького, зокрема про запеклу боротьбу за владу кількох претендентів на гетьманську булаву. Дуже приваблива друга сюжетна лінія – це кохання молодого козака Петра Шраменка до дівчини Лесі. А загалом, з роману легко уявити якими були козаки, побут, уподобання, цінності тодішніх українців. Передмова Максима Стріхи дає уявлення про автора книги як про видатну постать української культури та літератури 19-го століття. Для учнів загальноосвітніх шкіл.

Рецензії на книгу

Аналіз твору «Чорна рада» Пантелеймона Куліша

За родом літератури твір належить до епосу.

За жанровим різновидом «Чорна рада» є першим історичним романом-хронікою.

Тема: змалювання реальних історичних подій, що відбувалися у місті Ніжин 1663-го року.

«Чорна рада» (скорочений переказ тексту)

Хроніка 1663 року

Розділ 1

Весняного дня під’їздили до Києва двоє вершників — молодший та старший. Старшим був знаний полковник Шрам, а поряд з ним був його син на ймення Петро. Шрам народився у сім’ї священика, і мав ступити його слідом, і освіту відповідну вже був отримав, проте тоді священиком стати не довелося, бо вирішив він стати козаком.

Чорна Рада - гідний роман

«Чорна рада» цікава вже тим, що це перший історичний роман в українській літературі. І на мій смак, дуже гідний роман. Зрозуміло, без художнього вимислу і придуманих персонажів не обійшлося. Але ці елементи і герої органічно вплетені в історичні події. Тобто сюжет являє собою монолітне ціле.

Відгуки

Цитати з книги