До побачення там, нагорі | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

До побачення там, нагорі

0
Нема оцінок

Видавництво: 
Рік видання: 
2016
ISBN: 
978-966-03-7466-9
Анотація: 

Роман П’єра Леметра має назву «До побачення там, нагорі — це останні слова розстріляного за дезертирство, а згодом реабілітованого солдата Першої світової. Але насправді багатьох героїв (якщо можна так сказати про персонажів, мертвих ще до початку розповіді) нам багаторазово доведеться побачити в книзі. Ні, це не історія про примар або воскресіння з мертвих, хоча в певному сенсі там є і те, й інше: у центрі сюжету — надзвичайна махінація з перепохованням загиблих.

Рецензії та відгуки на книгу (4)

П'єр Леметр "До побачення там, нагорі"

У романі "До побачення там, нагорі" П'єр Леметр порушує тему пам’яті про солдатів Першої світової війни. Враховуючи реалії сьогодення, про це дуже боляче читати, бо розумієш, що з часів Великої віни пройшло більш як сто років і весь цей час на планеті не припинялися війни.

...
вподобати
0 користувачів вподобало.

П'єр Леметр "До побачення, там нагорі"

Роман, який у пам'яті залишає багату поживу для тривалих роздумів, і хоча це сучасний погляд на Першу світову війну, все ж він змушує багато в чому задуматися над питанням про те, як вшановуватимуть пам'ять загиблим після війни.

...
вподобати
0 користувачів вподобало.

П'єр Леметр "До побачення, там нагорі"

Факт про те, що французи героїзують свою участь у Першій світовій війні, й пишаються своїм національним наративом про стійкість та жертву, хоча й такою дорогою ціною як людські життя, - мені з літературних джерел відомий вже раніш. Відповідно, що через швидку капітуляцію у Другій світовій - вони не люблять про неї згадувати, бо для них це травма, яку не можливо героїзувати.

...
вподобати
0 користувачів вподобало.

П'єр Леметр "До побачення там, нагорі!"

Чи замислюватися ви, чому люди зводять дороговартісні надгробки для своїх померлих родичів? Щоб на пам'яті рідних підкреслити свій статус, свою значущість? А може тією показовістю вони саме так проявляють любов до померлих, яку не могли дати їм за життя?

А якщо померлий - це солдат, що загинув на війні? То до його вшанування прикладеться ще й держава і це буде найаморальнішою аферою століття. Війна дає чудовий спосіб заробити, навіть вже закінчившись.

...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Цитати (0)