You are here

Хіба ревуть воли, як ясла повні?

Тематика: 
українська класика
Видавництво: 
Рік видання: 
1986
ISBN: 
ISBN326841
Анотація: 

Це соціально-психологічний роман із елементами детективу. Створений класиком української літератури Панасом Мирним (1849 – 1920) у співавторстві з Іваном Біликом (1845 – 1905). У ньому психологічно переконливо розкривається трагічна доля правдошукача, борця проти приниження людини, соціальної несправедливості, який став злочинцем, „пропащою силою. Події відбуваються на тлі широкої правдивої картини українського життя XVIII – XIX ст. На ній особливо виділяються жіночі образи. Майстерно описані напружені ситуації, інтригуючий сюжет сприяє тісному переплетенню соціальних та інтимно-особистісних ліній роману. Твір було заборонено в царській Росії, тому вперше надруковано у Женеві. Він став одним із найвидатніших реалістичних досягнень європейської прози XIX століття.

Відгуки (1)

Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» має спільну із романом «Повія» основу: моральний занепад людини – як результат соціальної нерівності та гноблення.

Перед читачем постають питання: чи винен і на скільки?

Повний текст відгуку

Цитати (3)

Тільки одна мати вміє разом кохати свою дитину й ненавидіти, жалкувати й проклинати; бажати бачити, чути - й не дивитися, не слухати.

Повний текст цитати

Дожидати страшного страшного страшніше, ніж його переживати.

Повний текст цитати

Доброго, кажуть, дожидати треба, а лихе -- само прийде.

Повний текст цитати