Хіба ревуть воли, як ясла повні? | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Хіба ревуть воли, як ясла повні?

Тематика: 
класика
улюблена література
Видавництво: 
Рік видання: 
2008
ISBN: 
978-966034447-1
Анотація: 

В історію української літератури видатний письменник Панас Мирний увійшов як майстер психологічної прози. Його славетний роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» вперше вийшов друком у Женеві 1880 р. За своїм жанром це багатоплановий соціально-психологічний роман, у якому глибокий соціальний аналіз дореформеного та пореформеного села поєднано з менш глибоким розкриттям внутрішнього світу і психології. В образі головного героя Чіпки письменник намалював «безталанну дитину свого віку, скаліченого виводка свого побуту, пригніченого усяким панством...»

Рецензії на книгу (6)

Аналіз твору «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панас Мирний та Іван Білик

0

За родом літератури твір належить до епосу.

Тема: змалювання на фоні суспільного життя долі Чіпки Варениченка, який став злочинцем.

Ідея: автор утверджує думку про те, що в суспільстві, що знаходиться далеко від ідеалу, люд почне виявляти протест, але в той же час, боротися із несправедливістю не можна шляхом вчинення злочинів.

За художнім напрямом «Хіба ревуть воли…» належить до реалізму.

...

Панас Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні» читати скорочено. Частина III

0

XV
Нема землі!
Нарешті Чіпка зібрав урожай — напрацьований його руками, на власній землі, хліб. Його лишилося тільки обмолотити. Та повідомили його про те, що з Дону прибув чоловік, який стверджує, що має права на Чіпчину землю. І у нього її забрали. Тепер він нічого не мав.

Не міг стерпіти молодий чоловік такої наруги над собою — тільки жити почали! Мати дала йому п’ять карбованців і поплентався він шукати правди у Гетьманське.

...

Панас Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні» читати скорочено. Частина II

0

VIII
Січовик
Зараз Піски — величезне село, а років сто п’ятдесят тому на цих землях стояли маленькі хутори. Хати практично не будувалися, більшість населення робило собі інше помешкання — землянки. Земель було вдосталь, тож кожен, хто бажав, мав змогу отримати під свої володіння, стільки сам захотів. Тож люди поселялися, поки хутори об’єдналися в одне село, яке отримало назву Піски. Назвали його так через те, що всюди поблизу села ґрунт був піщаним.

...

Панас Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні» читати скорочено. Частина I

0

I
Польова царівна
Надворі стояв погожий день розквітлої весни. Сонечко всміхалося з неба і купало все у своїх ласкавих променях. З піднебесся долинав спів жайворонка, а на землі, мандруючи у трав’яному лісі, обзивалися коники.
Цього дня хотілося аби життя тривало вічно, щоб встигнути ним насолодитися сповна.

...

Хіба ревуть воли, як ясла повні?

0

Звичайно, що твір письменника Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» я читала ще в школі. Він входить до програми. А нещодавно вирішила перечитати його. Можу сказати, що сприйняття мною твору тоді і зараз дуже відрізняється. На сьогодні якось я в більшій мірі відчула безвихідь Чіпки Варениченка — головного героя твору, гірке і бідне життя звичайних людей. Я думаю, що мій стосунок до твору легко пояснити.

...

Відгуки (2)

Це класика української літератури! Це те що завжди буде в моїй бібліотеці! Це те, що перечитуватиму!

Повний текст відгуку

Користувачі яким сподобалась книжка - також вподобали