Поза межами болю

Анотація: 

Турянський Осип Васильович (1880—1933) — західноукраїнський прозаїк, який працював також у поетичних і критичних жанрах, перекладав з іноземних мов. У це видання вміщено повість-поему «Поза межами болю» та роман «Син землі». Автобіографічна поема в прозі «Поза межами болю» про трагічні події Першої світової війни була написана в 1917 році в таборі військовополонених в Італії. Вона хвилює людські серця, просвітлює душу високим безжальним трагізмом і осудом будь-якої війни. Роман «Син землі» відрізняється від інших творів письменника виразним романтичним спрямуванням, для нього характерні піднесеність, висока емоційна напруга, співучість і ліризм. Перед нами не роман-хроніка, не епопея побуту й звичаїв, не художньо об'єктивна картина історії, а пісня — хвала людській мужності, чистому і по-справжньому красивому коханню.

Рецензії на книгу

Поза межами болю (скорочено)

Передмова

Твір «Поза межами болю» є частиною автобіографії письменника, адже події, зображені у ньому, Осип Турянський пережив особисто. Він говорить про те, що вижив, з деякою провиною, адже всі його друзі, у цей страшний період його життя, загинули, а він — ні. Та як він міг залишити самих у цьому світі свої найрідніших людей — дружину та сина? Саме їм автор присвячує твір.

Розділ 1

Відгуки

Мала приємність читати книгу ще в школі. Війна, зима, полонені. Звичайні люди, які стають перед страшним вибором :смерть чи гідність. 

Актуальна сьогодні. Раджу прочитати.

Повний текст відгуку

Цитати з книги