Поза межами болю | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Поза межами болю

Тематика: 
художня літеоатура
Рік видання: 
2011
ISBN: 
978-966339586-9
Анотація: 

Турянський Осип Васильович (1880—1933) — західноукраїнський прозаїк, який працював також у поетичних і критичних жанрах, перекладав з іноземних мов. У це видання вміщено повість-поему «Поза межами болю» та роман «Син землі». Автобіографічна поема в прозі «Поза межами болю» про трагічні події Першої світової війни була написана в 1917 році в таборі військовополонених в Італії. Вона хвилює людські серця, просвітлює душу високим безжальним трагізмом і осудом будь-якої війни. Роман «Син землі» відрізняється від інших творів письменника виразним романтичним спрямуванням, для нього характерні піднесеність, висока емоційна напруга, співучість і ліризм. Перед нами не роман-хроніка, не епопея побуту й звичаїв, не художньо об'єктивна картина історії, а пісня — хвала людській мужності, чистому і по-справжньому красивому коханню.

Рецензії на книгу (3)

Аналіз твору «Поза межами болю» (О. Турянський)

0

Тема: зневага до війни, висвітлення її безглуздості та жорстокості по відношенню до людей. Возвеличення моральної сили людини, міцності духу та прагнення жити, незважаючи ні на що.

Ідея: заклик до взаємоповаги, взаєморозуміння між різними народами. Віра у те, що українська нація стане вільною та незалежною.

Жанр твору: повість.

Проблеми, порушені в тексті:

...

Поза межами болю (Осипа Турянського) - залишило по собі одні болючі питання

0

Прочитавши цю книгу - запитуєш себе - чому все так сумно та несправедливо? Одні люди живуть за рахунок інших - чому інші мають страждати за чужі інтереси. Виживати любим способом і змушені забути що вони Люди. Гинути на чужій землі не побачивши батьків, дружин, дітей - такого і ворогу не побажаєш. Де ж та справедливість в світі? Чому приречення на страждання та вічні муки не винагороджується в кінці? Чому людей штовхають бути поза межами болю?

...

Поза межами болю (скорочено)

0

Передмова

Твір «Поза межами болю» є частиною автобіографії письменника, адже події, зображені у ньому, Осип Турянський пережив особисто. Він говорить про те, що вижив, з деякою провиною, адже всі його друзі, у цей страшний період його життя, загинули, а він — ні. Та як він міг залишити самих у цьому світі свої найрідніших людей — дружину та сина? Саме їм автор присвячує твір.

Розділ 1

...

Відгуки (1)

Мала приємність читати книгу ще в школі. Війна, зима, полонені. Звичайні люди, які стають перед страшним вибором :смерть чи гідність. 

Актуальна сьогодні. Раджу прочитати.

Повний текст відгуку

Користувачі яким сподобалась книжка - також вподобали