Царівна | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Царівна

Тематика: 
жінка
Видавництво: 
Рік видання: 
2009
ISBN: 
978-966034219-4
Анотація: 

Ольга Кобилянська (1863-1942) - відома українська письменниця демократичного напряму. Однією з проблем, які глибоко її хвилювали, була доля жінки, її право на освіту, працю, на громадське життя. Цій проблемі й присвячена повість письменниці «Царівна» (1895), про яку свого часу Леся Українка писала: «Краса цієї повісті не так в її ідеях, як у глибокій, тонкій, логічній психології героїні Наталки. Читаючи історію думки Наталчиної, я немов бачила перед собою історію цілого нещасливого нашого інтелігентного жіноцтва».

Цитати (13)

"Те що люблю, люблю навіки!"

Повний текст цитати

Мати таку свободу , щоби бути собі ціллю!
Передовсім бути собі ціллю, для власного духу працювати, як бджола; збагачувати його, збільшати, довести до того, щоб став сяючим, прегарним, хвилючюим,зоріючим у тисячних красках!
Передо всім бути собі ціллю й обробляти самого себе, з дня на день,з року до року. Різьбити себе, вирівнювати, щоби все було складне, тонке, миле. Щоб не сталося дисгармонії ані для ока, ані для серця, для жодного зі змислів.Щоби жадоба за красою утихомирилася.

Повний текст цитати

Що називаємо щастям? Поодинокі чуття в поодиноких хвилях?

Повний текст цитати

Ліпша смерть, ніж життя, опутане неміччю і брудом.

Повний текст цитати

...обставини творять з чоловіка те, чим він є.

Повний текст цитати

В моїй душі повно мрій, багато образів,барв... Коли би я вміла музику, которою впоююся, то укладала би все те в мелодії. Декотрі з них було би дуже, дуже трудно відограти...

Повний текст цитати

«Вона стояла, як вчора рано, закинувши сплетені руки за голову, обгорнена чудовим волоссям своїм, що сягало аж до землі, і дивилась широко відкритими очима кудись у далечину. Її бліде перемучене лице свідчило про важку боротьбу всередині себе, але блиск її очей говорив про перемогу.

Повний текст цитати

«Що зі мною? Що з ним? Що з всіма, всіма тими, що мають серце в грудях?» О. Кобилянська «Царівна»

Повний текст цитати

«Розказую йому дуже багато, думаю вголос перед ним. А він слухає, слухає… задумається або задивиться кудись далеко вперед себе, і тоді люблю на нього дивитись, тоді його очі такі сяючі, я сказала б щасливі! Чи він знає, що вони в нього так сяють?

Повний текст цитати

«Вам ніколи не спадало на думку, що в людських думках настав застій, що вони потребують якогось сильного зрушення, щоб змінитись, віджити, але не теперішнім плитким, самолюбним життям, лиш якимось кращим, чистішим і сильнішим!»

О. Кобилянська «Царівна»

Повний текст цитати

Користувачі яким сподобалась книжка - також вподобали