You are here

Старий і море

Тематика: 
душа
Видавництво: 
Рік видання: 
1992
ISBN: 
978-517048998-5
Анотація: 

Історія створення повісті "Старий і море" бере свій початок у 1936 році, коли Хемінгуей опублікував у часописі "Есквайр" нарис про дійсний випадок у Гольфстрімі: рибалка спіймав величезну рибину, яка довго тягла за собою човник; коли потерпілого знайшли, від риби майже нічого не залишилося, а старий ридав з відчаю. У 1950 році Хемінгуей приступив до художньої розробки давно знайденого сюжету, він мріяв написати об’ємний роман про життя рибальського селища, про долі його мешканців. Проте автор знайшов інший шлях відтворити цей всесвіт рибальського життя: багато чого опустив у підтекст, створивши стислу, проте надзвичайно глибоку філософську притчу про людину і море. У 1952 році повість "Старий і море" була надрукована в журналі "Лайф". З тих пір вона багаторазово перевидавалася, посідаючи одне з перших місць за обсягом видань серед творів сучасної літератури.

Цитати (4)

Людина створена не для поразки. Людину можна знищити, а здолати не можна.

Ернест Хемінгуей «Старий і море»

Повний текст цитати

Добре, що нам не доводиться полювати на зорі. А що, б коли людині доводилось щодня вбивати місяць. І місяць тікав би від неї. Або коли б вона мусила щодня гнатися а сонцем, щоб убити його. Все-таки добре, що нам не треба вбити сонце, місяць чи зорі.

Повний текст цитати

Коли б хто почув, що я отак балакаю вголос, то подумав би, що мені одібрало розум, – мовив він. – Одначе я при своєму розумі, отож мені до того байдуже.

Ернест Хемінгуей «Старий і море»

Повний текст цитати

- Що ти маєш на вечерю – запитав хлопець.
- Казанок жовтого рису рибою. Повечеряєш зі мною?
- Ні, я поїм удома. Хочеш, розпалю вогонь?
- Ні. Я потім сам розпалю. А може їм і холодне.
- Можна взяти сітку.
- Авжеж.

Повний текст цитати

Користувачі яким сподобалась книжка - також вподобали