
Конкурс відгуків на прочитані книжки!
Даруємо книжкові сертифікати найактивнішим дописувачам відгуків у липні 2026 року Детальніше
You are here
Детектив Йона Лінна. Книга 1. Гіпнотизер — про що книга та чи варто читати
Після кривавої розправи над родиною в передмісті Стокгольма комісар Йона Лінна намагається отримати свідчення від єдиного вцілілого — підлітка, який перебуває у стані глибокого шоку. Єдиним способом встановити особу нападника стає сеанс гіпнозу, для якого поліція залучає фахівця Еріка Марію Барка.
Тематика:
Видавництво:
Рік видання: 2019
ISBN: 978-966-948-208-2
Про що книга - Детектив Йона Лінна. Книга 1. Гіпнотизер
Чи варто читати
Кому сподобається
- Шанувальникам північного нуару з високим ступенем реалізму та напруги
- Читачам, які досліджують межі людської психіки та методи навіювання
- Прихильникам детективів, де ключові докази приховані в підсвідомості жертви
- Тим, хто цінує динамічні розслідування з детальним описом роботи криміналістів
- Любителям історій про протистояння професіоналів та невловимих злочинців
Поширені питання про книгу
- Про що розповідає сюжет «Гіпнотизера»? Комісар Йона Лінна розслідує жорстоке вбивство сім’ї в передмісті Стокгольма. Єдиним свідком є підліток у стані шоку, тому детектив звертається до фахівця, щоб той за допомогою гіпнозу відновив події трагедії.
- Чи є ця книга частиною циклу? Так, це перший роман із популярної серії детективів про Йону Лінну. Він знайомить читача з головним героєм та задає тон усьому подальшому циклу шведських трилерів.
- Яку роль у розслідуванні відіграє доктор Ерік Марія Барк? Лікар стає ключовою фігурою, оскільки лише він здатний отримати свідчення від хлопця, який вижив після сотні ножових поранень. Його метод дозволяє побачити обличчя вбивці крізь спогади жертви, що перебуває в глибокому шоці.
- Чого очікувати від жанрової складової твору? Це класичний скандинавський детектив, де кримінальне розслідування тісно переплітається з психологічним трилером. Сюжет зосереджений на роботі з травмованою свідомістю та пошуку небезпечного злочинця.
Рецензії та відгуки на книгу (1)
«Гіпнотизер» - це старт неймовірно популярної серії про фінсько-шведського детектива Йону Лінну, яку написав Ларс Кеплер. До речі, під цим брутальним псевдонімом ховається сімейна пара шведських письменників - Александр та Александра Андоріли. Ця книга - як удар обухом по голові. Вона дуже похмура, по-північному жорстока, але від неї практично неможливо відірватися.