"Старший брат" стежить | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

"Старший брат" стежить

«Деякі стосунки тебе знищують. Деякі –створюють. Рідкісні – надихають»
Ух, як вона мені сподобалась! Книга – спонсор безсонної ночі, коли «ну ще один розділ і точно все» - вилився в червоні очі в дзеркалі зрання)
Ми вже не уявляємо себе без техніки – телевізори, навушники, камери, стерео системи, розумні автомобілі, будинки тощо ну і звісно телефони. Техніка значно полегшує нам життя, робить доступним багато речей з мінімальною втратою часу. І все добре, коли б ми не ставали залежними від неї, де вже не зрозуміло, а хто ж ким керує.
Мега корпорація з підтримкою уряду США проводять 30-денне тестування нової програми «Занулення», що дозволить знайти будь-кого будь-де. Якщо тест буде успішним – компанія отримає держзамовлення на 10 років на космічну суму. Десять випадкових добровольців мають не потрапити під пильне око «старшого брата» протягом 30 днів - як саме – на їх вибір. Приз – 3 млн.дол. Гра почалась. Сіра мишка, бібліотекарка Кейтлін Дей, що за алгоритмом мала бути знайденою чи не першою – водить всю команду програми «Занулення» за ніс. І робить це так філігранно, що в керівника Сая починає підгорати, нерви не витримують.
А Кейтлін не така проста дівчина, як показала себе в анкеті, вона має таємницю, має план, має мету. І це не 3 млн.дол. Вона штовхає Сая на крайнощі – слідкувати за кожним громадянином Америки через всі наявні веб-камери, що заборонено. Чи можуть люди почувати себе з безпеці, захищено за дверима власного житла? Ні, вже ні. ІТ гіганти і їх системи аналізу наших думок, побажань, покупок, інтересів, хобі та звичок, посилань і сайтів, що ми відвідуємо – формують профілі на всіх і кожного в мережі. А потім підкидають цікаві конкретній людині новини, сайти, товари і послуги. Помічали таке? ;)
Як далеко зайдуть власники корпорації, щоб отримати гроші від держзамовлення, щоб продати своє дітище, щоб мати владу над всіма і кожним окремо, бо інформація, в наш час, це влада. Підставити людину, продавати розробки на «сторону» країнам під санкціями, країнам-терористам, підтасовувати дані, задіяти заборонені методи спостереження за людьми… а як щодо вбивства?
Моторошна історія нашої залежності. Читаючи, відчувала себе кроликом в якійсь лабораторії, розуміючи, що я частина цієї залежності, контролю та нагляду. Технології, що несуть стільки користі мають і інший бік медалі, особливо якщо концентруються не в тих руках. Динамічне полювання на людей, багато питань моральності такого нагляду над нами, влада та гроші і їх вплив на людину, вибір, яка «сорочка» ближча до тіла – нудно не буде.

+1
0
-1