You are here
Юрій Винничук "Танго смерті"
...Львів у війну. Спочатку під владою радянського режиму із небаченими в історії тоталітарними репресіями проти західних українців, вивезеннями їх у Сибір та масовими вбивствами політичних в'язнів. Згодом Львів у часи німецької окупації із тою ж карально-репресивною системою, Янівськом концтабором та ґетто для євреїв.
...Та Львів тепер. Такий же атмосферний, колоритний як і до війни. Із тою ж говіркою що й тоді і тим же галицьким менталітетом та неймовірним запахом кави.
Ці два часові простори перетинаються впродовж всього твору не випадково: саме під музику танґо смерті нацисти вели на страту євреїв. Саме мелодію танґо смерті із прадавніх рукописів досліджує львівський професор сучасності. Бо так невимушено, у підсвідомості, ця мелодія дозволяє заглянути у минуле та згадати забуту історію.Отак містично зобразив Винничук Львів...
"Танґо смерті" - це книга про пам'ять, але не у плані пізнання історії, у даному випадку це книга про пригадування минулого завдяки реінкарнації душ. Це щось незбагненне.