Рецензії та відгуки на книги користувача

You are here

Рецензії та відгуки на книги користувача

Торжество пам’яті

Ми живемо у добу торжества пам’яті. За останні двадцять або двадцять п’ять років всі країни, всі соціальні, етнічні та родинні групи пережили глибинні зміни традиційного ставлення до минулого… Світ заполонила хвиля спогадів, міцно з’єднавши вірність минулому — дійсному або уявленому — з почуттям належності, з колективною та індивідуальною свідомістю, пам’яттю та ідентичнісю…

П’єр Нора

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Люди залишаються людьми

Нотатки про роман Івана Корсака «На розстанях долі»

       Це книга про жорстоку дійсність, про трагедії, які  чинили російський більшовизм та фашистський нацизм при встановленні своєї влади на українських землях у роки Другої світової війни та повоєнні часи. Свою розповідь автор будує на історичних матеріалах, документах, свідченнях історії, тому вона переконлива для читача, спонукає думати і співпереживати.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Коли головний герой — інтелект

Зовсім не забаганки наших читачів або уподобання письменників нині вивели історичний роман на передній край уваги. Очевидячки, винуватець подібного — його величність Час. І наша сучасна література в цьому жанрі має достойні наробки.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Історичний роман – як ліки проти байдужості

«Деякі книги слід тільки покуштувати, інші – проковтнути і лише небагато з них –  пережувати і перетравити», – саме ця фраза Томаса Бабінгтона Маколея спадає на гадку, коли йдеться про творчість нашого славного земляка – письменника, справжнього володаря слова, майстра історичного роману Івана Корсака. Його творчий доробок направду є неоціненним з погляду не лишень історичної пам’яті, а й національної самоідентифікації українців.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Любов, що віку не питає

Що ми знаємо про Миколу Миклухо-Маклая? Так, шкільна програма каже, що він був видатним мандрівником, який неабияк прислужився науці, зробивши низку відкриттів. «Выдающийся русский путешественник», – стверджують російські джерела. І мало хто знає, що походить великий вчений із славного козацького роду Миклух, що подвійне прізвище – Миклухо-Маклай – взяв собі, аби втекти від ув’язнення за кордон.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Незнані чи забуті сторінки історії?

На превеликий жаль, українська еміграція середини минулого століття - лишилась однією із невисвітлених сторінок нашої історії. Не зважаючи на це, кожен свідомий українець повинен знати і шанувати людей, яких нам подарували ті складні часи. Новий історичний роман Івана Корсака "Вибух в пустелі" - одне з небагатьох достовірних джерел про події тогочасної України і її світил.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Відомий на чужині, маловідомий вдома

Роман Івана Корсака «Вибух у пустелі», на мій погляд, може зацікавити  багатьох, кому небайдужа історія української еміграції і хто має охоту заповнити її білі плями художньо осмисленими фактами.

         «Вибух у пустелі» - роман про славетного українця Георгія Кістяківського. Він  відомий в Америці, але водночас донедавна зовсім невідомий в Україні… Його ім’я було на сторінках сотень американських газет та журналів, про нього писали книги, проте мільйони українців навіть не чули його імені…

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Рятівниця Пантелеймона Куліша

Іван Корсак представив роман «Перстень Ганни Барвінок»

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Зі сторінок, яких не забути

   У видавництві «Ярославів Вал» вийшов новий роман Івана Корсака «Вибух у пустелі». Автор розкриває ще одну важливу сторінку, на цей раз – з нашої наукової історії. На прикладі родини Кістяківських – інтелігентів у п’яти поколіннях – він показав, яким могутнім міг би бути наш народ, якби доля дозволила йому самостійно розвиватись.

   В центрі оповіді професор Гарварду Георгій Кістяківський, співавтор атомної бомби. Етап за етапом прослідковується в книзі її народження.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Нашого цвіту по всьому світу

Сьогодні можна впевнено сказати: майже в усі часи українська інтелігенція була гнаною, тому часто знаходила по­рятунок за межами рідної землі.

...
Рейтинг:
+1
+1
-1