Рецензії та відгуки на книгу

You are here

Рецензії та відгуки на книгу

Відгук на книгу: Хіпі

0
Нема оцінок
Автобіографічний твір найвідомішого бразильського письменника сучасності про його молоді роки, коли він ще не пізнав Бога, а щиро вірив у те, що філософія хіпі рухає світ. Цікава оповідь із купою чорно-білих світлин про подорож до Непалу через Європу; про випадкових і невипадкових людей на цьому шляху; про наркотики і невпорядкований секс. А як могло бути інакше в ті часи? І як ми можемо засуджувати письменника за радощі життя, які він сприйняв, але не з часом від них відмовився. Отож, гайда до Азії разом із молодим Пауло!
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Над річкою П'єдрою, там я сиділа та й плакала

3
Середня: 3 (8 оцінок)
Ще півроку тому, до розлучення зі своїм нареченим, я думала, що ця книга про нас. Почала її читати, коли наше кохання щойно почалося. І в кожному рядку цього твору знаходили схожі зі своїм життям лінії. Нібито ця книга про мене: я, як і головна героїня, довго шукала своє щастя, а воно виявилося так близько, майже поряд; я раділа кожній миті з коханою людиною і заради неї залишила звичний для мене спосіб життя. Чудова притча для тих, хто вірить в існування найщирішого почуття. Різниця полягала лише в тому, що головний герой Коельйо виявився більш рішучим і не злякався життєвих труднощів.
...
вподобати
1 користувач вподобав.

Відгук на книгу: Тиша (Карта світу)

0
Нема оцінок
Данська література. Щоб її зрозуміти, напевно, слід побувати хоча б у Копенгагені. Дана книга - постійна подорож, пошук, біг. Клоун Каспер постійно у русі: то він бачить дівчинку, всередині якої - тиша, то вже не бачить і мусить будь-що її відшукати. А для цього треба поринути у власне минуле і усвідомити, що ця дівчинка є для нього дуже близькою людиною, як і її матір. Додати до цього трохи кохання і музики. Вийде справжній блокбастер, дія якого розгортається на вулицях Копенгагена.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Анатом

0
Нема оцінок
Книга, яка мене не вразила. Точніше - я так і не зрозуміла, що хотів сказати автор. Напевно, тому, що ідея сексу і людської сексуальності домінує. Ця книга чимось близька до «Хіті» пані Єлінек, де опис сексуального життя людей виходить на перший план. Можливо, таким був кіч 1990-х, своєрідна сексуальна революція у мистецтві, чи то автори просто потрапили в кризу жанру. Анатом знаходить у жінки орган, який відповідає за задоволення. За це відкриття воно слід піддати судові, однак наприкінці книги читаємо, що Колона виправдано. Тільки так може бути в літературі постмодерну.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Каїн

0
Нема оцінок
У притаманній постмодерністам манері потоку свідомості португальський письменник подає незвичну для нас історію подорожі Каїна, причому у романі Сарамагу важко назвати Каїна персонажем негативним. Він доволі яскраво описаний, ще і показаний як нестримний коханець Ліліт. Він блукає світом і при цьому знаходить відповіді на питання сьогодення. Рятує Ісаака, перебуває в Содомі, розмовляє з Богом… Непроста книга, інтелектуальна проза.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Смерть бере відпустку

0
Нема оцінок
Талановито написаний твір - не знаю навіть, як визначити цей жанр: роман, повість, памфлет. Насправді це філософська річ постмодерного штибу, представлена у вигляді потоку свідомості - без абзаців і розділових знаків. Такий собі вир думок. Ось смерть вирішила перепочити і не приходити. І в житті людей стався колапс. Хто буде їх ховати? Ніхто ж не вмирає. Багато хто залишається без роботи. А ось смерть закохалася, і таке, виявляється, буває. Одним словом, абсурдність нашого життя - в одній книзі.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Червоний ґаолян: історія одного роду

0
Нема оцінок
Патріотична китайська проза. Історія одного роду. Щось на кшталт «Ста років самотності». Одразу зауважу, що роман написано з іронією, тому серйозно ставитися до персонажів та їхніх дій не варто. Що вже сказати, якщо таємним інгредієнтом прославленої у творі горілки була людська сеча! Тим не менш, деякі епізоди у книзі написані надто натуралістично, зокрема ті, що стосувалися протистояння з японцями і японських звірств зі зрізанням шкіри із живої людини. Загалом роман написано талановито і зі смаком, але він «на любителя», тому не кожен отримає естетичне задоволення від його прочитання.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Дім дня, дім ночі

0
Нема оцінок
Химерна проза постмодерного звучання. Книга з декількома лініями та цікавими образами, однак, як на мене, авторка надто захоплюється сексуальною орієнтацією своїх героїв. Один з них - нібито хлопець, релігійна людина, однак мав гомосексуальні стосунки зі священником, а потім взявся жити з дівчиною, але при цьому одягав її сукню. Як подібний герой міг зʼявитися в католицькій Польщі - не знаю, можливо, це виклик авторки консервативному польському суспільству.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Химерні оповідання

0
Нема оцінок
Збірник оповідань, не повʼязаних між собою. У принципі як жанр має право на існування. Інколи навіть було цікаво, в деяких оповіданнях навіть можна було знайти певне раціональне зерно, хоча до творчості пані Токарчук я ставлюся прискіпливо і вважаю, що польська література має більш гідних представників. Що мене зачепило? Оповідання про маминого синочка, який сидів на шиї в матусі і їв її консервацію. Не працював, лежав на дивані. А після смерті матусі зʼїв її консервацію і помер, бо матуся кинула туди отрути.
...
вподобати
1 користувач вподобав.

Відгук на книгу: Бігуни

4
Середня: 4 (1 оцінок)
Скажу так: в Ольги Токарчук я прочитала три книги, і жодна мене не зачепила. Напевно, це не мій автор, хоча пише, безумовно, талановито, читається швидко. Однак я є прихильником того, що у творі має бути дві речі: перша - сюжет, друга - моральний код. Під другою позицією я розумію виховний аспект, катарсис, коли читаєш - і оновлюєшся, зростаєш, спів переживаєш, думаєш. У романі «Бігуни» є короткі етюди про манди і про людей у цих мандрах. Міркування в стилі постмодерну. Набір історій і думок, поєднаних філософією мандрів. Хотілося б, звісно, якусь спільну лінію оповіді, а її немає.
...
вподобати
1 користувач вподобав.