You are here

Джоан Роулінг

Рейтинг: 
63
День народження: 
Липень 31, 1965

Ім'я: Джоан Роулінг (Joanne Rowling)
Знак зодіаку: Лев
Вік: 53 роки
Місце народження: Глостершир, Англія
Зріст: 165
Діяльність: письменник, сценарист, продюсер
Сімейний стан: заміжня

Джоан Роулінг: біографія
Справжнє ім'я відомої британської письменниці Дж. К. Роулінг (JK Rowling) - Джоанна Мюррей. Багато хто знає автора семи романів про Гаррі Поттера ще як Роберт Гелбрейт. Такий же псевдонім письменниця використовує для написання своїх не менш популярних детективів.
Сьогодні Джоан Кейт Роулінг - успішний літературний діяч, видатна особистість зі світовим ім'ям, багата жінка, сценарист, кінопродюсер, щаслива дружина, дбайлива мама трьох дітей.
Народилася Джоанна Кейт Роулінг 31 липня 1965 року в звичайній родині, що проживає в місті Уейт (Великобританія). Батько дівчинки (П. Дж. Роулінг) працював у фірмі «Rolls-Royce», мама (Дж.- ЕннРоулінг) була домогосподаркою. Коли Джоанна виповнилося два роки, на світ з'явилася її сестра - Дайані. У 1969 році сім'я емігрувала в Уінтербурн.
Дитинство письменниці було по-справжньому безтурботним. Численні фото маленької дівчинки Джоани, розміщені в мережі, підтверджують даний факт. Та й сама Роулінг згадує своє дитинство завжди з посмішкою, так як воно було наповнене веселими іграми з сестрою, сімейним затишком і теплом, турботою батьків. Саме вони прищепили дівчинці любов до літератури.
Маловідомий факт, який не беруть багато дослідників, стосується початку творчості сучасної зірки: своє перше оповідання Джоан Кейт Роулінг написала у віці шести років, і з того моменту дівчина не переставала творити.
У 1974 році сімейство Роулінг переїхало в Татшілл (Уеллс). Зміна місця проживання стала для дев'ятирічну дитину справжнім потрясінням, через те, що Джоанн дуже любила своїх шкільних друзів і дорожила ними.
Через 6 років в житті юної леді відбулося важке подія: захворіла її мати. Стрімкий розвиток хвороби призвело до того, що мама Роулінг незабаром померла від розсіяного склерозу. Поховавши найріднішої людини, в 1990 році Джоанна вирішує покинути Татшілл і перебратися в Лондон.
Захистивши диплом спеціаліста з французької мовознавства, молода дівчина отримала посаду секретарки в компанії «Міжнародна амністія». В цей же період Роулінг вперше закохується, тому через рік разом зі своїм першим бойфрендом переїжджає жити в Манчестер.
Одного разу саме в поїзді, що прямував з Манчестера в Лондон, у письменниці з'явився образ того самого, знайомого всім шанувальникам, хлопчика-чарівника в круглих окулярах - Гаррі Поттера.
"Гаррі Поттер"
Стартом кар'єри Джоани Роулінг вважається рік видання першої частини роману - «Гаррі Поттер і філософський камінь» (1997). Тираж склав 1000 екземплярів. У листопаді ця книга отримала нагороду - «Nesyle Smarties Book Prize». У 1998 році за твір Роулінг отримала свою першу премію міжнародного рівня - «Вritish Book Award».
Після такого успіху і визнання творчості письменниці в США було проведено аукціон, лотом на якій виступала право публікації «Філософського каменя». У торгах перемогу здобуло американське видавництво «Scholastic Incorporation», яке заплатило 105 тисяч доларів.
Влітку 1998 року було видано продовження роману - «Таємна кімната»; 2000 року світ побачив третю частину роману - «Гаррі Поттер і в'язень Азкабану». Четверта частина з назвою «Кубок вогню» змогла побити всі рекорди продажів: обсяг склав - 373 тисячі книг за 24 години.
У 2003 році Роулінг пише, видає п'яту частину нашумілої саги - «Гаррі Поттер і Орден Фенікса». У 2005 році виходить шоста книга - «Гаррі Поттер і Принц-напівкровка», яка побила всі попередні рекорди продажу книг: обсяг склав 9 мільйонів за 24 години. У 2007 році була дописана, видана сьома частина роману про хлопчика-чарівника - «Дари смерті».
На сьогоднішній день всі 7 частин фантастичної саги переведені на 70 мов. Крім того, за романами Джоан Роулінг зняті чудові фільми, режисерами яких стали:
К. Коламбус.
А. Куарон.
Д. Йетс.
Інші книги Роулінг
Крім романів про маленького чарівника з Хогвардса письменниця стала відомою, завдяки і інших творів.
«Фантастичні звірі, і де вони мешкають» - єдина книга, випущена під псевдонімом «Ньют Скамандер». Даний літературний шедевр є розповіддю «спін-офф» про головне маленького чарівника. У ньому описуються події, які відбувалися за 65 років до появи хлопчика Гаррі.
Більшу частину грошей, отриманих від продажу книги (близько 13 мільйонів фунтів стерлінгів), Джоан Кейт Роулінг перевела на рахунок найбільших організацій, що займаються дитячою благодійністю.
Казка «Зайчиха вертушки і її пень-зубоскал» написана в період 2007-2009 р За цей шедевр світової літератури для дітей Принц Чарльз нагородив письменницю Орденом Британської імперії.
Роман «The Casual Vacancy» ( «Випадкова вакансія») - перший твір жанру «соціальна драма» від Джоан Кейт Роулінг для дорослих і підлітків.
Також чимало галасу наробив розповідь-детектив «Поклик (Крик) зозулі».

Особисте життя Джоан Роулінг
Працюючи в молодості в «Міжнародній амністії», Роулінг підшукувала нове місце працевлаштування. Так, прочитавши рекламне оголошення в «The Guardian» про вакансії викладача, Дж. К. Роулінг зважилася виїхати до Португалії.
Саме в місті Порту Роулінг зустріла свого першого чоловіка - тележурналіста Жоржі Арантес. Їх весілля відбулося восени 1992 року, а вже в липні 1993 року у молодої сім'ї народилася дочка Джесіка-Ізабель Роулінг-Арантес.
Незважаючи на складність відносин з чоловіком, письменниця намагалася з усіх сил зберегти сім'ю. Біографи припускають, що Роулінг часто піддавалася сценам ревнощів, домашньому насильству, побоям. Підтвердженням подібних чуток є визнання письменниці про те, як одного разу її побив чоловік, а потім - просто виставив її разом з дочкою з дому.
У грудні 1993 року Роулінг з Джесікою на руках (і вже написаними 3 главами «Гаррі Поттера» в сумці) була змушена виїхати в Едінбург (Шотландія) до молодшої сестри.
У 1993 році Роулінг повернулася до Англії. Ставши матір'ю-одиначкою, вона оформила державну допомогу (70 фунтів), яке стало єдиним доходом письменниці. Незважаючи на неблагополучне фінансове становище, вона продовжувала старанно працювати.
Через гіркого особистого досвіду письменниця тривалий період не наважувалася на створення сім'ї. Весь свій час вона присвячувала дочки і, звичайно ж, творчості. Тільки через 8 років, Джоан знову стала дружиною. Обранець письменниці - доктор-анестезіолог Ніл-Майкл Мюррей (молодший за неї на 5 років).
У 2001 році пара узаконила свої стосунки, а в 2003 році у них народився син Девід. У січні 2005 року у подружжя з'явився ще один малюк, якого назвали Маккензі. У своєму першому інтерв'ю після пологів Дж. К. Роулінг заявила, що вона по-справжньому щаслива, і причина її безмежної радості - улюблені діти і щиро люблячий чоловік.
Цікаві факти
Перед першою публікацією «Гаррі Поттера» саме американське видавництво Scholastic Incorporation запропонувало Роулінг скористатися псевдонімом. Автор воліла доповнити своє ім'я ініціалами бабусі - Кетлін. Так з'явився псевдонім - JK Rowling. Навіть незважаючи на свою офіційну прізвище Мюррей, Джоанна продовжує писати під псевдонімом, який приніс їй світову популярність.
Джоан Кейт Роулінг зізнається, що сьогодні (як і при створенні своєї першої книги) її надихають ліричні концерти Петра Чайковського. Письменниця розповідає, що пише свої шедеври, озброївшись ручкою, папером. Тільки після створення чернетки від руки автор друкує текст на комп'ютері, потім - віддає до видавництва.
Якщо під рукою немає листів блокнота, вона записує думки на будь-яких предметах. Так, наприклад, назви факультетів університету магії Хогвартс були придумані Дж. К. Роулінг в літаку і записані на паперовому одноразовому пакеті.
Джоан Роулінг сьогодні
Сьогодні Дж. К. Роулінг є самим високооплачуваним світовим автором. Все літературна спадщина Роулінг оцінюється в сотні мільярдів доларів, а сама торгова марка «Harry Potter» - приблизно в 15 мільярдів доларів.
Влітку 2016 року в Лондоні пройшла прем'єра п'єси «Гаррі Поттер і Прокляте дитя». Всупереч численним чуткам, припущенням фанатів, даний твір є не повноцінною восьмий частиною роману, а тільки сценарієм театральної постановки. Справжні автори «Проклятого дитя» - це Джек Торн, Джон Тіффані.
Твір є новою історією. У ній показані події, що відбуваються через 19 років після подій, описаних в «Дарах смерті».
У вересні 2016 на порталі Роулінг «Pottermore» були запущені нові додатки, які становлять збірники-доповнення до основних 7 частин фантастичної саги про чарівника. Сюжети цих оповідань оповідають про декілька другорядних персонажів, про історію появи в'язниці Азкабану, школи магії Гоґвардс.
В інтерв'ю для компанії «The Guardian» Дж. К. Роулінг, зізналася, що зараз наполегливо трудиться над двома творами. Нові книги вийдуть під псевдонімом Роберт Гелбрейт.
Письменниця зазначила, що «новинки» не мають ніякого відношення до персонажа Ньюта Скамандер з оповідання «Фантастичні тварини, і де вони мешкають», екранізація якого відбулася в Америці восени 2016 року.

Бібліографія
Гаррі Поттер і філософський камінь
Гаррі Поттер і Таємна кімната
Гаррі Поттер і в'язень Азкабану
Гаррі Поттер і Кубок вогню
Гаррі Поттер і Орден Фенікса
Гаррі Поттер і Принц-полукровка
Гаррі Поттер і Дари Смерті
Гаррі Поттер і Прокляте дитя
Фантастичні звірі і де їх шукати
Казки барда Бідля
Випадкова вакансія
Поклик зозулі
Шовкопряд
На службі зла

Книжки оцінені користувачами