Ірен Роздобудько | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Ірен Роздобудько

Рейтинг: 
80
День народження: 
Листопад 3, 1962

Літературний конкурс «Коронація слова» відкрив широкому загалу не одну перлину літературної творчості та не одного майстра пера. До таких авторів належить і Роздобудько Ірен Віталіївна. У деяких джерелах помилково вживають ім’я письменниці як Ірина, проте це не вірно. Ірен — не псевдонім. Після її народження, а саме 3 листопада 1962 року, таке вишукане ім’я для своєї донечки — майбутньої письменниці, її батьки обрали зовсім не випадково. Воно було запозичене у героїні роману «Сага про Форсайтів», який написав Дж. Голсуорсі.

Ким же ще могла стати дівчина, названа на честь літературного героя? Звичайно, письменницею! І не тільки. І. Роздобудько настільки талановита і різнобічна особистість, що встигає, здається, все: пише поезію, прозу та сценарії та займається перекладацькою діяльністю. Крім роботи, пов’язаної зі словом, має багато хобі: грає на гітарі, займається вишивкою бісером та малює. До речі, вона навіть зобразила ілюстрації до декількох книг інших авторів.

Вищу освіту вона здобула в Київському національному університеті. Там вона закінчила факультет філології. Та до того, як почати працювати за спеціальністю, ще студентка І. Роздобудько працювала на досить різних посадах: офіціантки, Снігуроньки та навіть оголошувала вихід акторів на цирковій арені. Згодом, отримавши хорошу освіту, молода дівчина почала працювати у різних періодичних виданнях. Вона була й оглядачем, і коректором, і журналістом, і редактором. Навіть диктором на радіо їй довелося бути. На сьогодні вона займає посаду головного редактора журналу «Караван історій. Україна».

Досить цікавим і здається дещо нереальним є той факт, що Ірен не знала зовсім української мови, оскільки народилася у російськомовному Донецьку. Але, коли вона нею оволоділа, то вже не захотіла писати російською.

У письменницькій діяльності Ірен досить багато експериментує з жанрами, художніми засобами, героями. У її творчому доробку уже велика кількість книг. Варто зазначити, що кожна з них унікальна і неповторна, жодна не схожа на іншу. Це і детективи, і романи: любовні, психологічні та навіть сатиричні. Пише авторка і для діток. Найвідоміші дитячі книги «Коли оживають ляльки», «Пригоди на острові Клаварен». Звичайно, що писати для дітей письменниці вдається легко і просто, оскільки вона має досить хорошу «практику» ще з дитинства. Говорять, що майбутня авторка розповідала різні історії та небилиці ще у дитячому садочку. А у віці шести років написала першу казку.

Визнання до Ірен Роздобудько прийшло у 2000 році. Саме тоді вона стала лауреатом премії «Коронація слова». Друге місце вона отримала з романом «Пастка для жар-птиці». Щоправда, видали його під іншою назвою — «Мерці». Але друге видання побачило світ під власною назвою авторки.

Через 5 років вона знову повертається до «Коронації слова». Цього разу вже отримує перемогу зі своїм «дітищем» під назвою «Ґудзик». Цією психологічною драмою письменниці вдалося підкорити не лише журі конкурсу, а й мільйони читачів.

Творів, які вийшли з-під пера І. Роздобудько досить велика кількість. Назвемо найбільш відомі з них. Це: «ЛСД», «Ескорт у смерть», «Дванадцять», «Зроби це ніжно», «Дві хвилини правди» та інші.

Письменниця тричі виходила заміж, має дорослу доньку. Живе та працює у Києві.

Книжки оцінені користувачами