You are here

Кадзуо Ішіґуро

Рейтинг: 
4
День народження: 
Листопад 8, 1954

KAZUO ISHIGURO - письменник

Знак зодіаку: Скорпіон

Вік: 65 років

Місце народження: Нагасакі, Японія

Зріст: 168

Сімейний стан: одружений

Біографія

Об'єднання різних культур у творчості може створити ідеальний баланс і неповторність. Саме завдяки злиттю східної і західної спадщин у своїх творах японський письменник Кадзуо Ішіґуро, що виріс в Англії, досяг популярності не тільки на батьківщині, але й у всьому світі. Автор став лауреатом Нобелівської премії за заслуги в літературі у 2017 році.

Біографія Кадзуо Ішіґуро почалася в японському місті Нагасакі 8 листопада 1954 року. У той час країна перебувала в економічній кризі, започаткованій на програші у Другій світовій війні. Батько хлопчика, Сідзуо, перспективний океанограф, прийняв рішення емігрувати з сім'єю до Англії.

Коли маленькому Кадзуо було 6 років, він із батьками перебрався в південне англійське місто Гілфорд з чисельністю населення в 125 тисяч осіб. Сідзуо відразу знайшов роботу в інституті океанографії, а його син поступив на навчання в початкову школу.

Після здобуття середньої освіти молодий японець взяв відпустку від навчання і відправився в подорож по світу — рік він провів в Америці та Канаді. На той момент Кадзуо захоплювався музикою і навіть випустив кілька збірок, що не досягли великого успіху.

Повернувшись до Великобританії, хлопець успішно склав вступні іспити в Кентський університет, де вивчав філософію й англійську мову до 1978 року. П'ятьма роками пізніше Ішіґуро отримав звання британського підданого. В Японію ж Кадзуо вперше прилетів тільки через 30 років після еміграції в якості учасника програми по відвідуванню рідного краю.

Книги

Першими опублікованими роботами письменника стали розповіді, випущені в 1981 році. А через 2 роки відбувся його дебют як романіста з книгою "Там, де в серпанку пагорби". За твір, що розповідає про вдову , на ім'я Ецуко, яка мешкає в Англії і яка страждає від спогадів про самогубство доньки та трагедії в Нагасакі, Кадзуо отримав нагороду як найкращий британський письменник-початківець. Дебютна робота молодого автора була переведена на 13 мов.

Наступний його роман отримав назву "Художник хиткого світу" і вийшов в 1986 році. У ньому йшлося про сучасних японців і їхнє ставлення до подій Другої світової війни. Головний герой, який є затятим патріотом, розчарувався в уряді й став шукати новий сенс в навколишній дійсності. Твір оголосили книгою року Британії.

Один з найвідоміших романів Ішіґуро "Залишок дня", опублікований в 1989-му році, розповідає про літнього англійською слугу Джеймса Стівенса. Чоловік згадує 30-і роки 20 століття, коли він працював в успішного дипломата лорда Дарлінгтона, що підтримує фашизм. Дворецький, все життя потурає господареві та погоджується з будь-якою його думкою, змінює своє світовідчуття і намагається знайти особисте життя, але робить це занадто пізно.

Екранізація роману вийшла 4 роками пізніше, головні ролі зіграли талановиті Емма Томпсон і Ентоні Хопкінс. Мелодрама отримала 8 номінацій на премію "Оскар" і ряд інших престижних нагород.

Відрізняється від попередніх по стилістиці, подачі та структурі, наступна книга, яка була надрукована в 1995 році. "Невтішні" являють собою щось середнє між збіркою оповідань і повноцінним твором, саме тому вважається найбільш складним в бібліографії письменника. Події розгортаються в безіменній європейській країні в теперішній час, тоді як у всіх минулих роботах був зроблений акцент на минуле.

Через 5 років Кадзуо випускає свій наступний роман під назвою "Коли ми були сиротами". Дія книги відбувається на початку 20 століття в китайському місті Шанхай. Головний герой твору — приватний детектив, який займається розслідуванням загадкового зникнення власних батька та матері, яке відбулося 20 років тому. У цій роботі автор знову надихається естетикою минулого.
Для написання 6-го роману Ішіґуро знову знадобилося 5 років — у 2005-му виходить "Не відпускай мене", який відзначили Букерівською премією та місцем в списку "100 кращих англійських романів усіх часів" за версією престижного журналу "Time".

Однойменний фільм з Кері Малліган, Ендрю Гарфілдом і Кірою Найтлі в головних ролях вийшов 2010 року та отримав позитивні відгуки критиків і глядачів. У фантастичній драмі йшлося про дітей-клонів, яких утримували в спеціальному інтернаті з безліччю правил для отримання донорських органів. Самі вони не знали про своє призначення, але одного разу прийшов час вибратися зі стін закладу, щоб познайомитися зі світом зовні.

Сьомий роман Кадзуо Ішіґуро побачив світ лише у 2015 році й отримав назву "Похований велетень". Цього разу письменник звернувся до жанру фентезі, а натхненням послужила середньовічна Англія. Головні персонажі книги, літній чоловік Аксель і Беатриса, вирушили на пошуки зниклого кілька років тому сина і по шляху зіткнулися з неймовірними пригодами, повними небезпек і загадок. Ситуацію посилює таємничий туман, який змушує забути останній прожитий час.

Особисте життя

У Кадзуо Ішіґуро є дружина Лорна Макдугалл, з якою він перебуває у шлюбі з 1986 року.

Їхнє знайомство відбулося в одному з притулків для тварин в лондонському районі Ноттінг-Хілл, де молоді люди були соціальними працівниками. Подружня пара щасливо живе в столиці Великобританії разом з донькою Наомі.

Чоловік, так і не став музикантом, та все-таки зміг реалізувати себе в пісенній творчості — він став автором слів для кількох композицій джазової співачки Стейсі Кент - Breakfast On the Morning Tram 2007 року і The Changing Lights 2013-го.

Кадзуо Ішіґуро зараз

Зараз японець, що склав "найбільш британський роман", живе в Лондоні та продовжує свою письменницьку діяльність.

Ішіґуро є активним користувачем соціальної мережі «Фейсбук», куди він викладає фото з особистого та професійного життя.

Бібліографія

1982 - "Там, де в серпанку пагорби"
1986 - "Художник хиткого світу"
1989 - "Залишок дня"
1995 - "Невтішні"
2000 - "Коли ми були сиротами"
2005 - "Не відпускай мене"
2015 - "Похований велетень"

Книжки оцінені користувачами