Норвезький письменник Юстейн Ґордер народився в Осло 8 серпня 1952-го року. Оскільки його мати та батько — освітяни, то й молодий Юстейн по закінченню школи вирушив до найкрасивішого, найбільшого та найпрестижнішого в Норвегії Університету Осло вивчати філософію. Пізніше він став викладати цей предмет.
До речі, його книги є безпосередньо пов’язаними з філософією та, оскільки він пише для дітей та молоді, фантастикою.
Першу свою книгу Ю. Ґордер видав у 1986 році. Вона мала назву «Діагноз та інші історії». Проте, варто зауважити, що великої слави ця робота авторові не принесла.
Він став всесвітньо відомим письменником через п’ять років, коли вийшла друком книга «Світ Софії. Роман про історію філософії». Її буквально змітали з книжкових полиць спочатку в рідній для письменника країні, а потім і по всій Європі. 30 000 000 екземплярів розлетілися всіма напрямами, не враховуючи, що книгу можна ще читати онлайн чи скачати на свій комп’ютер, або ж прослухати аудіо версію. Більше, ніж на півсотні мов був перекладений цей роман. Над українським перекладом працювала Наталі Іваничук. За мотивами тексту також було знято фільм, проте широкого розголосу він набув тільки в Норвегії.
Така шалена популярність книги — не дивина, оскільки аналогів ніде у світі, чи чогось, хоч трішки схожого, немає й не було. За сюжетом головна героїня — дівчина-підліток, отримує таємниче послання від незнайомого їй філософа. У листі той ставить питання, які потім не виходять дівчині з голови. Також паралельно їй треба розібратися в одній детективній історії, а ще всі ці підліткові проблеми… Словом, цікаво.
Через цю книгу та наступні, що написав автор, наприклад: «Дочка циркача» чи «Помаранчева дівчинка», відбувається популяризація філософії для молодого покоління.
2009-го року Юстейн Ґордер побував і в культурній столиці України, і в Києві, приїхавши на Форум видавців за запрошенням.