Коротка історія видавничої справи

Люди публікують інформацію протягом тисяч років. Ми не можемо розказати про кожне нововведення у видавництві з часу як доісторичні люди почали писати на стінах печер, але ми хочемо дати вам короткий огляд того як інновації змінили стан з давніх давен.

~ 30 000 до н.е. - Стіни печер стають першим середовищем, коли античні люди малюють двох носорогів та одного зубра в печері Шове у Франції.

~ 4000 рр. До н.е. - Єгиптяни спочатку використовують ієрогліфи, написані на керамічних амфорах та пластинах із слонової кістки, які потім будуть поховані в могилах. Brittanica вважає, що ці знаки використовували для позначення померлих.

~ 3300 рр. До н.е. - клинопис, комбінація систем письма, яка зародилась в регіоні Месопотамії. У системі використовуються піктограми та документи - глиняні дощечки написані стилусом.

196 р. До н.е. - Розеттський камінь вирізаний трьома мовами - ієрогліфами, єгипетським демотичним письмом і грецькою. Перекладачі змогли використати грецький напис, щоб розшифрувати ієрогліфи в 1800-х роках, більш ніж через тисячу років після того, як вони вийшли з користування.

~ 105 р. Н.е. - китаєць винайшов папір.

868 - "Діамантова сутра” - це буддистський текст, створений за допомогою друку дерев'яним тисненням. Знайдено в 1900 році в Китаї, і це одна з найдавніших книг, знайдена з точною датою.

1456 - Гутенберг друкує Біблію в Німеччині. Це була перша книга, зроблена на друкованій машині в світі.

1690 - Public Occurrences - дебютує перша англо-американська газета.

1731 - Перший журнал на загальні теми "Джентльменський журнал" надруковано в Лондоні. Друк журналу завершився в 1907 році.

1776 - Томас Пейн анонімно друкував Спільне Розуміння. Самвидав книга розійшлася 100000 тиражем протягом трьох місяців і побила рекорд книг, які найбільше продавались у 18ому столітті. З появою цифрових технологій, самвидав реалізувати стало ще легше.

1800-ті рр. - "преса за пенні", що надходила до газет США, була доступна лише за копійки, що дозволило масам споживати цю інформацію вперше замість еліт. Зменшуючи бар'єри для читання новин, громадяни почали писати листи редакторам з більшою регулярністю. Брайан Торнтон, державний університет штату Мічиган, заявив, що перше повідомлення редактору офіційно не було визнано, але вони збільшилися за допомогою "преса за пенні".

1899-1967 рр. - Журнали вибухають, роблять свої перші появи журнали які відомі й досі. National Geographic, Reader Digest, The New Yorker, Newsweek, Seventeen, Playboy і Rolling Stone все випускають свої перші випуски протягом цього періоду часу.

1940-1971 рр. - Опублікована перша електронна книга, хоча співробітники Wikipedia не згодні з тим, яка була першою.

1970-і роки - популярні панк-рок і саморобні журнали. Хоча згідно з Університетом Герцога перший науково-фантастичний фанзін був опублікований в 1930 році.

На початку 90-х - Леонард Ріггіо ­заснував сучасну версію Barnes & Noble супермаркету. Рігціо прокоментував про розширення у 1992 році у Нью-Йорк Таймс статті.

1993 рік - IBM винаходить Саймона - перший смартфон, згідно PC World.

2002 - Research in Motion випускає BlackBerry.

Середина 2000-х років - виникають соціальні медіа-сайти, такі як Facebook і Twitter. Блогери стали популярними. Більше, ніж просто листи до редакції, ці інструменти дають голос тим кого не чути.

2007 - Apple випускає iPhone. Google оголошує про Android. Amazon дебютує з Kindle. Друк на вимогу росте з року в рік, що дозволяє друкувати книги відразу після отримання замовлення.

2009 - Самоопубліковані титули - 764 тис., Що більше, ніж удвічі традиційних титулів, повідомляє Publishers Weekly.

2010 - Apple випускає iPad.

2012 - “Float" та "ReadSocial" команди створюють "бібліотеку iOS для системи ReadSocial API.
Навіть за допомогою цієї стисненої версії історії ви можете побачити, як швидко розвивалися інновації у видавничій справі. Здається, що з місяця до місяця певний видавець, розробник програмного забезпечення або виробник апаратного забезпечення випускає новий продукт, який може змінити видавничу справу.