Самотній клен

1
Середня: 1 (1 оцінок)
Тематика: 
поезія
Серія «Pixels»
Видавництво: 
Рік видання: 
2013
ISBN: 
978-617692112-7
Анотація: 

У тернопільському видавництві «Крок» вийшла нова книжка київського літератора Ярослава Карпця. Цей автор уже відомий своїми публікаціями в пресі під псевдо Яр Левчук. Видання представляє на розсуд читацької публіки вірші молодого і здібного критика, написані в період 2006-2012 років. На сторінках книжки читач познайомиться з пейзажною та еротичною лірикою, пародійними віршами. Над дизайном обкладинки працював стронґовський. Передмову до книжки написав поет Дмитро Княжич. Збірка розрахована на широке читацьке коло, а також шанувальників сучасної української поезії.

Рецензії на книгу

Еротика, інтертекст і яблука в кленовому сиропі

Література – то така страва, яку варто подавати… а от холодною чи гарячою – справа виключно авторська. Поки писанина лежить традиційно у шухляді або по-новітньому покоїться десь на електронних носіях – вона так і лишиться просто «писаниною» і ніколи не стане літературою. Тому з’ява нової книги – як пологи – не легка, але результатом переважно лишаєшся задоволений. Таким чином ти стаєш літературою, а от якою – це вже діло за часом і читацьким смаком.

Сторінки кленові

Лірика Ярослава Карпця зворушена меланхолійними струнами, де «у грації танцю ми поєднались». Такі вірші вибудовують асоціативну канву переживань та відчуттів ліричного героя. Є рядки що структурно нагадують прийом тези й антитези Павла Тичини із збірки «Замість сонетів та октав», як-от:

яблуко…

гарячим сонцем

міниться…

червонощоке, соковите.

аж ось зірветься

від пориву вітру –

впаде,

розколеться,

згниє…

на сонці

Записки самотнього клена

Григорій Сковорода учив, що всяка природа є дуалістичною – видимою і невидимою. Цей закон варто тлумачити і щодо людської природи – кожна людина має своє друге невидиме «я», глибше і таємничіше від «я» видимого, повсякденного.

Відгуки

Цитати з книги