Фредрік Бакман | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Фредрік Бакман

Рейтинг: 
5
День народження: 
Червень 2, 1981

діяльність: письменник, журналіст, блогер
Місце народження: Стокгольм, Швеція
Сімейний стан: одружений

Біографічні дані

Фредрік Бакман - шведський письменник, автор кількох романів, які стали бестселерами, людина, яка вперто йшла до мети, наперекір відмовам та запереченням. Фільм, знятий за його книгою, номінований на «Оскар» не один раз. Такого успіху чоловік домігся не тільки завдяки літературному таланту, а також із-за віри в себе.

Дитинство і юність

Про ранню біографію в мережі інформації небагато. Фредрік Бакман народився у Швеції, в Стокгольмі, 2 червня 1981 року. В університеті навчався на релігієзнавця, проте навчання так і не закінчив - став працювати далекобійником. У 2006 році він вирішив спробувати себе в якості письменника і журналіста, автор колонки в Helsingborgs Dagblad - періодичному виданні свого міста. Трохи пізніше його замітки стали публікувати в столичному журналі Швеції. Його звернення до неакуратних водіїв в особі «блондинки на" Фольксвагені "» набрало понад мільйон репостів в «Фейсбуці».

У 2008-му Фредрік почав вести особистий блог. У цей час блогер починає готуватися до майбутнього весілля, про що і написав перший пост. Пізніше в блозі з'явився персонаж Уве, який виник на основі історії колеги Бакман про сердитого літнього чоловіка. Читачам настільки сподобався образ, що вони попросили Фредріка написати про нього книгу.

Книги

Шлях Бакмана до літературної вершини був складним. У 2012 році закінчилася робота над романом «Чоловік на ім'я Уве», екземпляри були розіслані по видавництвах. Однак ніякої реакції письменник спочатку не отримав. Видавці навіть не обтяжували себе надіслати відмову. Фредрік не сумував і взявся за другу книгу під назвою «Довідник для криворуких водіїв», яку написав за короткий термін. Нарешті видавництво «Форум» зацікавилося твором автора. Письменник умовив надрукувати обидві книги одночасно, наперекір видавцю. Крім того, «Форум» не хотів пускати Бакмана на книжковий ярмарок, не вірячи в успіх літератора. Наполегливий і цілеспрямований Фредрік все ж вирушив туди за підтримки торгової книжкової мережі Bokia, яка назвала «Чоловік на ім'я Уве» кращою книгою місяця. Черга до Бакмана за автографом вишикувалася нескінченна.

До 2016 року книга стала бестселером. Тільки у Швеції 10% жителів країни придбали видання. За межами батьківщини було продано більш як 8 млн примірників у більш ніж 40 країнах світу. Персонаж Уве забезпечив своєму авторові фінансову забезпеченість до кінця життя. Незважаючи на це, шведський блогер і письменник продовжує щоранку їздити на роботу і писати книги. Для роботи автор вибрав один з непримітних офісів в Стокгольмі, який знімає разом з другом-журналістом. У цьому кабінеті з'явилися на світ «Бабуся звеліла кланятися і передати, що просить вибачення», «Тут була Брітт-Марі».

У романах автор розповідає або про літніх людей, або про дітей. Його підкуповують їх безпосередність, відмінність від загальної маси та невимушена поведінка. Чоловік асоціює своїх героїв з самим собою.

Навесні 2015 року блог переїхав на офіційний сайт Бакмана.

Особисте життя

У 2009 році Бакман одружився, у нього народилися син і дочка. Чоловік неохоче ділиться деталями особистого життя.

Фредрік Бакман зараз

Літератор зараз пише фейлетони й продовжує вести блог. У 2019 був екранізований ще один його роман «Тут була Брітт-Марі» шведською актрисою і режисером Тува Новотни. Також в 2019-му вийшла нова книга «Люди з острахом», про що Бакман розповів в «Фейсбуці», опублікувавши пост і фото обкладинки нового видання.

Бібліографія

2012 - «Чоловік на ім'я Уве»
2012 - «Речі, які моєму синові слід знати про світ»
2013 - «Моя бабуся просить їй вибачити»
2014 - «Тут була Брітт-Марі»
2016 - «Ведмеже місто»
2017 - «Ми проти вас»
2019 - «Тривожні люди»

Книжки оцінені користувачами