You are here

Марґарет Мітчелл

Рейтинг: 
6
День народження: 
Листопад 8, 1900
Дата смерті: 
Серпень 16, 1949

MARGARET MITCHELL

Знак зодіаку: Скорпіон
Дата смерті:16 серпня 1949
Місце народження: Атланта, США
Сімейний стан: була заміжня

Марґарет Мітчелл - письменниця, всесвітню популярність якій приніс роман «Віднесені вітром». Книгу вперше опублікували в 1936 році. Її переклали на різні мови та перевидавали понад 100 разів. Твір часто називали «книгою століття», через те, що за популярністю роман навіть у 2014 році перевищував був в топі по продажам.

Дитинство і юність

Марґарет Мітчелл народилася 8 листопада 1900 року в Атланті, штат Джорджія, в забезпеченій й щасливий родині. Вона була Скорпіоном по знаку зодіаку та ірландкою за національністю. Предки Мітчелл по батьківській лінії переїхали в США з Ірландії, а родичі з боку матері перебралися на нове місце проживання з Франції. І ті, і інші виступали за Південь під час Громадянської війни 1861-1865 років.

У дівчинки був старший брат на ім'я Стівен. Батько працював адвокатом і займався справами, пов'язаними з об'єктами нерухомості. Юджин Мітчелл зробив сім'ю рівною найповажніших паньств. Він мав чудову освіту, був головою міського історичного товариства і в молодості мріяв стати письменником. Дітей він виховував в повазі до предків і минулого, часто розповідаючи про події Громадянської війни.

Не можна недооцінювати також вклад матері. Вихована і цілеспрямована, вона мала славу неабиякої дами, яка випереджувала епоху. Марія Ізабелла входила в число засновниць компанії за виборчі права жінок. Жінка прищепила дочці хороший смак і наставляла на вірний шлях. Марґарет же подобався кінематограф, пригодницькі романи, їзда верхи й лазання по деревах. Хоча дівчина чудово поводилася в суспільстві та відмінно танцювала.

У шкільні роки Мітчелл писала п'єси для учнівського театрального гуртка. Потім, бувши ученицею Вашингтонської семінарії, відвідувала філармонію в Атланті. Там вона стала творцем і керівником драматичного клубу. Крім театральної справи, Марґарет цікавила журналістика. Вона була редактором шкільного щоденника «Факти та фантазії» і займала пост президента Вашингтонського літературного товариства.

У 18 років Марґарет Мітчелл познайомилася з Генрі Кліффордом, уродженцем Нью-Йорка, йому було 22 роки. Знайомство відбулося на танцях і дало надію на розвиток відносин, але Генрі змушений був виїхати на фронт, щоб брати участь в боях Першої світової у Франції. Марґарет вступила до коледжу Сміт в Нортгемптоне, в Массачусетсі. У цьому навчальному закладі вона вивчала психологію і філософію.

У 1918-му Марґарет дізналася про загибель нареченого. Її печаль подвоїлася, коли прийшла звістка про те, що від епідемії грипу загинула мати. Дівчина повернулася до Атланти допомагати батькові, стала господинею маєтку і занурилася в управління ним. У біографії Мітчелл проглядається історія Скарлетт О'хари. Марґарет була зухвалою, сміливою й розумною жінкою. У 1922 році вона стала репортером видання «Атланта Джорнел», для якого писала нариси.

Книги

«Віднесені вітром» - роман, який приніс Марґарет Мітчелл славу. У 1926 році письменниця зламала щиколотку і перестала співпрацювати з журналом, в якому працювала. Вона була налаштована на самостійний твір, хоча і писала його час від часу. Оскільки вона з Півдня, то Марґарет створювала роман про події Громадянської війни, оцінюючи їх з власної, суб'єктивної точки зору.

Але Мітчелл була уважна до історичних фактів і ґрунтувалася в описах на безліч джерел. Вона навіть брала інтерв'ю у колишніх учасників військових дій. Згодом автор говорила, що персонажі роману не мають реальних прототипів. Але, знаючи особливості поглядів суфражисток, розуміючи звичаї й особливості епохи Великої депресії, популяризацію психоаналізу, Мітчелл дала головній героїні незвичайні якості та характеристики. Символом Америки стала жінка не самих добрих звичаїв.

Марґарет ретельно опрацьовувала кожен розділ. За легендою, перший мав 60 версій і чернеток. Цікавий факт: спочатку головну героїню автор назвала Пансі й тільки перед тим, як віддати рукопис до видавництва, передумала, виправивши ім'я на Скарлетт.

Книгу випустило видавництво «Макміллан» в 1936 році. Через рік Марґарет Мітчелл стала володаркою Пулітцерівської премії. З перших днів статистика продажів роману зашкалювала. За перші 6 місяців розійшовся тираж понад 1 млн. Сьогодні книга продається по 250 тис. примірників на рік. Твір переведено на 27 мов і тільки в США перевидавався понад 70 разів.

Права на екранізацію продали за $ 50 тис., І ця сума була рекордною. У 1939 році на екрани вийшов фільм Віктора Флемінга за романом Мітчелл. Він отримав 8 статуеток «Оскар». Роль Ретта Батлера виконав Кларк Гейбл, а Скарлетт зіграла Вів'єн Лі.

Актрису на головну роль шукали протягом 2 років і схвалили тільки ту виконавицю, яка нагадала режисерові молоду Марґарет. Популярність Скарлетт зросла після прем'єри стрічки. На прилавках магазинів з'явилися дамські плаття в стилі героїні.

Марґарет Мітчелл навідріз відмовилася від створення продовження роману. Більш того, вона заповіла після смерті знищити інші її твори, тому скласти повну бібліографію письменниці сьогодні неможливо. Якщо продовження історії Скарлетт і існувало, читач не дізнається про це. Інші твори під іменем автора не публікувалися.

Особисте життя

Марґарет Мітчелл була одружена двічі. Її першим чоловіком став незаконний постачальник алкоголю, людина буйної вдачі Беррі Кіннард Апшоу. Побої та знущання чоловіка дали дівчині зрозуміти, що вона зробила неправильний вибір.

У 1925 році Мітчелл розлучилася з ним і вийшла заміж за Джона Марша, страхового агента. Цікаво, що молоді люди були знайомі з 1921 року і планували заручини. Їх рідні вже були знайомі, а день весілля визначено. Але необдуманий вчинок Марґарет ледь не зламав її особисте життя.

Джон наполіг на тому, щоб Марґарет залишила роботу репортера, і сім'я оселилася на персиковій вулиці. Там колишня журналістка і взялася за написання книги. Чоловік виявив чудеса лояльності й терпіння. Він забув про свої ревнощі і цілком розділив інтереси подружжя. Марш умовив Марґарет взятися за перо не для публіки, а для власного задоволення, адже ставши домогосподаркою, Мітчелл часто переживала депресію через відсутність важливого заняття.

Простого читання її допитливому розуму не вистачало. У 1926 році Мітчелл отримала від чоловіка в подарунок друкарську машинку. Джон у всьому підтримував дружину. Повертаючись з роботи, він читав написаний нею матеріал, допомагав продумувати сюжетні перипетії та колізії, вносив правки та підшукував першоджерела для опису епохи.

Видання роману принесло авторці світову популярність, але слава стала важким тягарем. Вона не хотіла підвищеної уваги й навіть не поїхала на прем'єру кінокартини по своїй книзі. Марґарет запрошували до університетів для читання лекцій, всюди з'являлися її фото, а журналісти докучали проханнями про інтерв'ю.

Відповідальність в цей період взяв на себе Джон Марш. Чоловік письменниці підтримував листування з видавництвами та контролював фінансові питання. Він присвятив себе самореалізації дружини. Дружина оцінила подвиг, тому роман «Віднесені вітром» був присвячений коханому чоловікові Марґарет Мітчелл.

Смерть

Марґарет померла 16 серпня 1949 року. Причиною смерті стало дорожньо-транспортна пригода. Її збила машина, за кермом якої перебував нетверезий водій. В результаті аварії письменниця так і не прийшла до тями. Жінку поховали в Атланті, на Оклендському кладовищі. Чоловік Марґарет Мітчелл прожив після її смерті 3 роки.

В пам'ять про письменницю залишилося кілька цитат, фільм «спалює пристрасті: Історія Марґарет Мітчелл», що описує біографію жінки, фото, інтерв'ю та безсмертний роман.

У 1991 році Олександра Ріплі випустила книгу під назвою «Скарлетт», що стала своєрідним продовженням «Віднесених вітром». Презентація роману сколихнула нову хвилю інтересу до творчості Марґарет Мітчелл.

Цитати

«Я не буду думати про це сьогодні, я подумаю про це завтра»
«Коли жінка не може плакати, це страшно»
«Страждання або обтесують людей, або ламають»

Бібліографія

1936 - «Віднесені вітром»

Книжки оцінені користувачами