Мандри Гулівера - нова спроба

5
Середня: 5 (1 оцінок)

Скільки разів не пробувала перечитувати у дитинстві пригоди Гулівера, але завжди не більше - двох перших частин - про Ліліпутію і Бробдінгнег. Хоча в старій книзі 1957 року опубліковані усі подорожі повністю.

Як все-таки змінюється наше сприйняття! У дитинстві - захоплюючі пригоди, зараз - ще й одна з найгостріших соціальних сатир. Суспільно-політичний лад, економіка і наука, гріхи та недоліки людські - всьому знайшлося місце, та ще й так влучно і з іронією. Наприклад, країна Гуїнгнгмів - справжнісінька морально-соціальна утопія.
Ну а фантазія у Свіфта, звичайно, величезна, багатьом сучасним фори дасть. Придумати ж такі країни і народи, такі дива!

Видання виявилося ілюстрованим - через кожні кілька сторінок чорно-білі малюнки в точковій техніці. Дуже цікаві, об'ємні, випуклі. Але головне - стиль! він здався мені дуже знайомим. Полізла вичитувати, хто ж художник, і моєму здивуванню не було меж - так це ж В'ячеслав Єрко! Відомий сучасний український ілюстратор, відзначений багатьма престижними преміями, що працює зараз з А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-Га видавництвом. Саме в його художньому оформленні прикрашає мою полицю подароване чудове видання "Гамлета" на українській мові в перекладі Ю. Андруховича.

Вподобати:
+1
0
-1