Відьмак. Останнє бажання. | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Відьмак. Останнє бажання.

5
Середня: 5 (5 оцінок)

«Відьмак. Останнє бажання» — збірка фентезійних оповідань польського письменника Анджея Сапковського, написана у жанрі епічного фентезі та видана 1993 року. А щодо українського перекладу, то перше оповідання з серії «Відьмак» було опубліковано в українському журналі «Всесвіт» 1990 року в перекладі Миколи Рябчука. Повністю ж офіційний переклад українською всіх 8-ми книг серії «Відьмак» з'явився лише у 2016-2017 роках у видавництві «КСД» у перекладі Сергія Легези. Обсяг — 288 сторінок. За своєю структурою він поділяється на 13 оповідань.
У центрі сюжету – Ґеральт із Рівії, відьмак – професійний мисливець на чудовиськ за наймом. Має надлюдські фізичні здібності, можливість використовувати знаки (найпростіша магія, яка доступна відьмакам) і добре розвинуті уміння у фехтуванні, які здобув у легендарній фортеці Каер-Морені, тому його можна вважати одним із найкращих фехтувальників свого часу.
Написання першого роману Анджея Сапковського приховує цікаву історію. Письменник, який згодом стане відомим, підробляв перекладачем в місцевому журналі. Тому хороший літературний стиль у нього сформувався задовго до цього. Таким чином, він ще до того розвинув чудовий літературний стиль. А на той час Анджею було вже майже 40 років.
У 1986 році письменник дізнався про літературний конкурс. Щоб брати в ньому участь, потрібно було написати твір у будь-якому жанрі чи стилі. Саме тоді Анджей придумав світ Відьмака. Його оповідання про Геральта з Рівії посіло третє місце на конкурсі. Це був дуже хороший результат, адже конкуренція була дуже сильною.
Спочатку автор працював над серією історій про відьмака, якому платять за те, що він вбиває монстрів і міфічних істот у вигаданому світі. Однак згодом сатиричні оповідання перетворилися на серйозну художню літературу.
Сапковський створює яскравий і оригінальний світ, населений цікавими персонажами. Континент – це великий світ, населений людьми, ельфами, краснолюдами та іншими фантастичними істотами. У світі роману є багато магії, але вона є небезпечною і подекуди забороненою.
Є кілька сильних сторін. По-перше, цікаві персонажі. По-друге, у романі є гарне поєднання дії, пригод і романтики. По-третє, роман має яскравий і оригінальний світ, який легко захоплює читачів.
Чому “Останнє бажання”? Тому що, це передостаннє оповідання зі збірника, що розповідає про першу зустріч Ґеральта з Єнніфер і події, що передували цьому. Оповідання "Край світу" нас знайомить певно з єдиним другом Ґеральта – Любистком. Одного разу, трубадур втрапив у одну неприємну ситуацію і відьмак, щоб врятувати свого друга, шукає порятунок у чародійки. Вона звісно допомогла, але це було в її інтересах. А що далі? Це вже треба самим дізнаватися.
Маю зауважити ще одну деталь: у книгах є нецензурна лексика, однак я не бачу в цьому ніякої проблеми, бо вважаю, що вона досить прийнятному вигляді та додає своєрідне почуття гумору.
У підсумку я б сказала, що мене захопила ця книга та згодом — інші книги про відьмака Анджея Сапковського. Рекомендую придбати ці книги поціновувачам захопливого фентезі на перетині слов'янської та європейської мітології.

+1
+2
-1