You are here
Джон Ґерсі "Хіросіма"
«Хіросіма» — класика художнього репортажу та взірець американської журналістики ХХ століття.
6 серпня 1945 року вперше в історії людства застосовано ядерну зброю: американський бомбардувальник скинув атомну бомбу на японське місто Хіросіму. Понад 100 тисяч людей загинули, сотні тисяч отримали поранення та променеву хворобу. Рік по тому журнал The New Yorker присвятив окремий номер репортажу Джона Герсі, який зафіксував, що сталося з шістьома японцями, які вижили під час і після вибуху.
«Журнал чинить так, виходячи з переконання, що поки що дуже небагато з нас усвідомлюють руйнівну силу цієї зброї, і нам усім варто задуматись над тим, до яких жахливих наслідків призводить її використання» – так зазначалось у редакційному коментарі The New Yorker. Це був перший та єдиний випадок за всю історію існування журналу, коли повністю весь випуск був присвячений матеріалові одного автора.
Публікація мала приголомшливий успіх і незабаром вийшла окремим виданням. У 1985 році Герсі написав новий текст, який став п’ятим розділом книжки: він докладно розповів, як склалася доля шести головних героїв книги.
Рецензії на книгу (1)
Джон Герсі "Хіросіма"
0
Їх називають "хібакуся" - людей, які зазнали впливу ядерного вибуху і вижили. Нібито щасливці, але не зовсім.
Ранок 6 серпня 1945р. Хіросіма. Офіційно війна не завершена. Хтось поспішає на роботу, хтось неквапно заварює собі каву, хтось спостерігає за своїми сонними у ліжку дітьми.
[ Еге ж життя солодке, цінуй кожну його мить, воно таке непередбачуване ]
А хтось в цей момент ставить жирну [атомну] крапку у закінченні війни.