You are here
Тіні забутих предків
Тематика:
Видавництво:
Рік видання: 1988
ISBN: 577450135-3
У збірку увійшли повість "Тіні забутих предків" та оповідання "Дорогою ціною", "Пе коптьор", "У грішний світ", "Під мінаретами".
Рецензії на книгу (6)
СЕКРЕТ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
0
Вирішила написати рецензію-узагальнення після прочитання усієї збірки Михайла Коцюбинського.
ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ
0
Вперше я читала цей твір у школі. Тоді в мене з'явилося переконання в тому, що нічого особливого в творі немає, і що він значно поступається у цінності шекспірівському "Ромео і Джульєтта". "Навіщо писати твір із усім відомим сюжетом?" - супила брови я, шістнадцятирічна школярка і одночасно студентка музичного училища, не маючи поняття про те, що літературний твір не зводиться до самого лише сюжету.
ДОРОГОЮ ЦІНОЮ
0
Події оповідання відбуваються у тридцятих роках ХІХ століття, про що на початку зазначає Михайло Коцюбинський. Події ці страшні і жорстокі, несправедливі та непоправні. І викликають вони жаль, смуток та тугу, бо нічого не може зробити ані Остап, ані Соломія, хоча і б’ються до останнього.
Пе коптьор
0
Оповідання про «незручну» ситуацію та, втім, таку, що має місце у всі часи. Хлопець звів дівчину, обіцявши послати сватів, але згодом хотів зняти з себе відповідальність ба більше, вже й іншу дівчину знайшов та навіть заручився з нею. Історія відома усім. Однак напевно вперше я натрапила на наймудріше розв’язання цієї «незручної» ситуації. Виявляється, мудрий народ розробив певні правила поведінки і для такого повороту подій.
У грішний світ
0
Оповідання Михайла Коцюбинського, повністю в його дусі, де видно відбиток таланту письменника: усього на одинадцяти сторінках розкрити цілий світ, що утворився у міжгір'ї, темному, коли у горах світло, нічному, коли у горах вже день. Можливо, саме місце розташування жіночого монастиря у «дикій чаші» справило вирішальний вплив і на матушку-ігуменю, і на сестричок, і на відносини між ними.
Під мінаретами
0
Оповідання це розкриває відразу декілька сторін життя кримсько-татарського суспільства початку ХХ століття. В ньому представлений конфлікт, який можна узагальнити "традиції-новації", і усіх героїв можна віднести до одного з наведених таборів. Саме цей розподіл показує консервативність суспільства, що тягне за собою обмеженість прав і життя в цілому і чоловіків (меншою мірою), і жінок.