You are here
Тіні забутих предків

Тематика:
Видавництво:
Рік видання: 1988
ISBN: 577450135-3
У збірку увійшли повість "Тіні забутих предків" та оповідання "Дорогою ціною", "Пе коптьор", "У грішний світ", "Під мінаретами".
Рецензії та відгуки на книгу (7)
Тіні забутих предків
СЕКРЕТ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
Вирішила написати рецензію-узагальнення після прочитання усієї збірки Михайла Коцюбинського.
ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ
Вперше я читала цей твір у школі. Тоді в мене з'явилося переконання в тому, що нічого особливого в творі немає, і що він значно поступається у цінності шекспірівському "Ромео і Джульєтта". "Навіщо писати твір із усім відомим сюжетом?" - супила брови я, шістнадцятирічна школярка і одночасно студентка музичного училища, не маючи поняття про те, що літературний твір не зводиться до самого лише сюжету.
ДОРОГОЮ ЦІНОЮ
Події оповідання відбуваються у тридцятих роках ХІХ століття, про що на початку зазначає Михайло Коцюбинський. Події ці страшні і жорстокі, несправедливі та непоправні. І викликають вони жаль, смуток та тугу, бо нічого не може зробити ані Остап, ані Соломія, хоча і б’ються до останнього.
Пе коптьор
Оповідання про «незручну» ситуацію та, втім, таку, що має місце у всі часи. Хлопець звів дівчину, обіцявши послати сватів, але згодом хотів зняти з себе відповідальність ба більше, вже й іншу дівчину знайшов та навіть заручився з нею. Історія відома усім. Однак напевно вперше я натрапила на наймудріше розв’язання цієї «незручної» ситуації. Виявляється, мудрий народ розробив певні правила поведінки і для такого повороту подій.
У грішний світ
Оповідання Михайла Коцюбинського, повністю в його дусі, де видно відбиток таланту письменника: усього на одинадцяти сторінках розкрити цілий світ, що утворився у міжгір'ї, темному, коли у горах світло, нічному, коли у горах вже день. Можливо, саме місце розташування жіночого монастиря у «дикій чаші» справило вирішальний вплив і на матушку-ігуменю, і на сестричок, і на відносини між ними.
Під мінаретами
Оповідання це розкриває відразу декілька сторін життя кримсько-татарського суспільства початку ХХ століття. В ньому представлений конфлікт, який можна узагальнити "традиції-новації", і усіх героїв можна віднести до одного з наведених таборів. Саме цей розподіл показує консервативність суспільства, що тягне за собою обмеженість прав і життя в цілому і чоловіків (меншою мірою), і жінок.