Рецензії та відгуки на книги користувача

You are here

Рецензії та відгуки на книги користувача

Зображення користувача Elena Mountain.
Активність 898

Марсіанські хроніки

Книга не про Марс і не про марсіан, не про подорожі на машинах майбутнього.  Як завжди, у Бредбері місце дії - це лише антураж, декорація, від зміни яких сенс твору залишиться незмінним. Книга про те, в чому добре розбирався письменник, вона про звичайних людей.

Рейтинг:
+1
+1
-1

Відгук на книгу: Продавець повітря

В книзі чітко простежується актуальне на час написання протистояння соціалізму і капіталізму. Капіталісти в гонитві за грошима буквально душать людство і всіляко роблять нормальне життя нестерпним - хочуть встановити монополію навіть на повітря, і тільки соціалісти мають правильні цінності і думають про людей і їх спасіння від імперіалістичної чуми, в цьому завзятті їх навіть бурі не беруть. Тільки в руках пролетаріату є порятунок!

Рейтинг:
+1
0
-1

Власник (Сага про Форсайтів)

Майже сподобалося, не вистачило книзі дечого.  Під Форсайтами тут маються на увазі не стільки сімейство, скільки прошарок суспільства, для якого гроші - це релігія, а купівлі / продажі - замість молитви. Каста власників, бажаючих володіти не тільки речами, але й людьми. За аналогією з Теккереем, що називає ярмарком марнославства суспільство, де пріоритетом є успіх за будь-яку ціну, Голсуорсі таке суспільство називає форсайтською біржею.

Рейтинг:
+1
0
-1

Чарівник Земномор’я

Так, чудова письменниця, дещо  писала у співавторстві з Бредбері, чим і привернула увагу. Але  яка тяганина, цей "Чарівник" ... Задумка дуже цікава, але написана розтягнуто, все якось легко відбувається. Герой нудний, діалогів майже немає зовсім, суцільний переказ, а якщо один єдиний герой розмовляє з персонажем (а це рідко трапляється), то надто пишномовно. Чарівники випускаються зі школи молоді, але вже відразу з життєвим досвідом і великою мудрістю. Неприродні персонажі, нежиттєві. Хоч Ле Гуїн і вважається класикою жанру, у мене не вийшло оцінити її книгу позитивно.

Рейтинг:
+1
0
-1

Відгук на книгу: Когда рассеется туман / The Shifting Fog

У Голлівуді хочуть зняти фільм про самогубство поета, яке відбулося в Рівертоні через кілька років після першої світової війни. Сценарист знаходить покоївку Грейс Рівз, яка працювала в той час у Рівертоні, щоб розпитати про декорації і жителях. Грейс Рівз на цей момент вже більше 90 років, стара жінка живе у будинку престарілих і по старості занурюється у спогади молодості, про життя і уподобання в маєтку родини Хартфорд, записуючи цю історію на аудіокасету для свого онука.

Рейтинг:
+1
0
-1

Відгук на книгу: Вафельне серце

Невелика і позитивна книжечка показує один рік з життя двох дітей, Лени і Трилле, які постійно потрапляють в різні смішні і конфузні ситуації. І скільки за цей рік сталося: стільки пригод, радості і смутку. А як розчулює Трилле, коли турбується, а чи вважає Лена - його найкращий друг - його самого своїм кращим другом? :) У цій книзі є все: приємні і добре прописані головні персонажі, трохи філософії, дитячої безпосередності і багато смішних моментів!
Це чудова, добра і тепла історія про дружбу! Обов'язково буду рекомендувати цю книгу як дітям, так і дорослим!

Рейтинг:
+1
0
-1

Відгук на книгу: Місто Порожніх. Втеча з Дому дивних дітей

Нарешті в руки попалося довгоочікуване продовження історії про дивних дітей!

Рейтинг:
+1
0
-1

"Ентоні Джон"

Пронизливий твір Джерома "Ентоні Джон" постав у всій красі і повноті таланту майстра слова. Анотація стверджує, що це єдина серйозна робота сера Джерома, але шанувальники  творчості автора, до яких належу і я, знають, що це далеко не так.

Рейтинг:
+1
0
-1

Вершник без голови

Мало хто не знайомий з цією техаської історією: з чуток, фільмам або по самій книзі.

Рейтинг:
+1
0
-1

Морське вовченя

Море захлеснуло, вирувало і пінилося, і хотілося, подібно герою книги, поплисти своїми силами, або на ялику по неспокійним хвилям. Але герой, хлопчисько, що виріс на морському узбережжі, не бажав усе своє життя прожити підмайстром свого дядька, і вирішив податися в сусіднє місто-порт, щоб найнятися юнгою і почати нове, захоплююче життя на морі, яке любив усім серцем.

Рейтинг:
+1
0
-1