Шарль Перро відомий цілому світові, здебільшого, як казкар. А й правда, хто не знає казки «Попелюшка», «Кіт у чоботях», «Синя Борода»? Діти протягом кількох століть все не припиняють їх читати та, певно, що скоро й не припинять.
Проте мало хто знає, що писати дитячі твори Шарль Перро почав досить пізно — аж у шістдесяти семирічному віці!
Біографія письменника бере свій початок далекого 1628 року, а саме — 12 січня. Саме тоді майбутній літератор вперше побачив світ. Його батьками були люди забезпечені, аристократи.
Батько займався юридичними справами. Тож не дивно, що цим же шляхом піде і його сьома дитина, син Шарль. Адже після навчання в найліпших Паризьких школах, він почав студіювати правову науку, а згодом став держслужбовцем.
Шарль Перро був розумною та досить впливовою особою, тяжів до наук та мистецтва. Тож не без його участі було створено Академію наук, а також поновлено Академію Живопису.
Перший свій твір автор назвав «Стіни Трої, або Походження бурлеску». Написав письменник цю поему в 1653 році. У ній Ш. Перро намагався відтворити авторський стиль Вергілія тощо, тобто це був пастиш на шосту книгу «Енеїди». Власне пастиш не є пародіюванням з метою висміювання, а, навпаки, підносить автора та його твір.
У 1663-му році літератор починає обіймати досить високу посаду секретаря в Академії надписів та красного письменства.
Маючи змогу посприяти влаштуванню родичів у житті, Перро, не гребуючи новими можливостями, влаштовує свого брата на ймення Клод на посаду архітектора частини Лувру, що розташована на схід.
У 1668 році була написана поема «Живопис». Її натхненником став художник при королеві, Шарль Лебрен. Через три роки після цієї події письменника було удостоєно честі входити до Академії Франції.
Одружився відомий казкар досить пізно — у 44 роки, а його дружині ще не було й двадцяти. Проте шлюб їхній тривав недовго, тільки шість років, оскільки Ш. Перро став удівцем. Але за ці короткі роки спільного життя у пари встигло народитися четверо дітей.
Досить великого розголосу набула суперечка на літературну тематику, у якій брав активну участь і сам автор. Полягала вона у тому, що прихильники літератури, написаної за часів античності, а також ті, хто вважав, що сучасне їм літературне слово є більш досконалим, не могли дійти консенсусу. Письменник був прихильником літератури того часу, у якому і сам творив, тож вирішив довести правильність своїх поглядів й іншим, написавши твір «Століття Людовика ХІV».
Щодо казок, то варто зауважити, що саме Шарль Перро став засновником жанру літературної казки, першою з яких стала «Оповідання моєї матінки Гуски». Дитячі книги літератора не зникають з полиць книгарень та книжкових магазинів і зараз. За мотивами його казок зняті мультиплікаційні фільми та кінострічки, неодноразово поставлені п’єси, а також балети та опери.
Відійшов у інші світи письменник 16 травня 1703 року.