Вільям Фолкнер "Червоне листя" | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Вільям Фолкнер "Червоне листя"

5
Середня: 5 (1 оцінок)

Продиратися крізь тексти Вільяма Фолкнера складно, а читаючи навіть символічно відчуваєш себе поруч із мисливцями в північноамериканських диких лісових угіддях із найпершої у цій збірці новелі "Ведмідь", бо й гадки не маєш чим обернеться полювання (читання). Але чим далі продираєшся крізь фолнерівські хащі (тексти), починаєш все більш здогадуватися, які автор залишив посилання.

Загалом із новелами В.Фолкнера похмуро по-осінньому, де-не-де пробираються відблиски іронії
як те скупе сонячне світло восени та все ж з приходом холодів слід очікувати повний декаданс.

Старий ведмідь із новели "Ведмідь" - як символ закінчення епохи владарювання природи. Царство звірів та відчайдушних мисливців витісняється індустріальним прогресом. Люди, які стали все менш захоплюватися полюванням на великого звіра, почали боротися з природою іншими методами: вирубувати дерева, будувати пилорами, прокладати залізницю,- знищувати первинний ліс, який з часом стане під загрозою існування.

Новела "Червоне листя" - початок кінця, ще трохи й листя опаде, ніби як символ виродження індіанської культури. Тут зіткнулися два автохтонні народи Африки та Америки. Білі колонізатори нав'язали індіанцям у рабство чорних. А будь-які запозичення від білих дають безглузді результати, які руйнують спосіб життя древнього народу.

Наскрізною темою залишається расизм і класова нерівність. Хоч і не ідеалізує ані чорних, ані представників червоної раси. І тонко закидає про зверхність американців - "біла раса вища за будь-які інші, американці вищі за будь-яких білих, а американці у військовій формі вищі за решту американців".

На перший погляд видається, що герої у Фолкнера прості люди, але читаючи, розумієш, що нічого простого в них немає. Немає людини доброї або людини злої, як стверджує сам Фолкнер -є людина нескінченна, невичерпна, непередбачувана.

У кількох новелах оповідачами є діти. Саме діти наділені здатністю бачити людину без її вад, тому цікаво поспостерігати як дійсність подано крізь призму дитячого сприйняття.

І збавалося, що остання із збірки новела "І все буде чудово" про історію напередодні Різдва трохи додасть тепла й святковості, та де там...хтось неодмінно все спаскудить.Таке життя.

+1
0
-1