Рецензії та відгуки на книгу

You are here

Рецензії та відгуки на книгу

Чудовий матеріал з етнології

0
Нема оцінок

Неперевершене дослідження з традиційної української культури і обрядовості, написане звичною для того часу мовою. Чесно - не все зрозуміла, інколи просто здогадувалася, що автор мав на увазі. Дізналася багато нового. Наприклад, про вечорниці, де міг відбутися перший сексуальний досвід; про обряд «притули», що був забавкою молоді та інколи міг перейти в цей досвід; про першу шлюбну ніч; про назви менструації; про забобони щодо народження і зачаття дитини; про вірування, як зробити так, щоб зачати хлопця. Більшість обрядів зараз здаються кумедними. Ну як може піч вплинути на зачаття?

...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Джек Ніколсон зробив цю книгу шедевром

5
Середня: 5 (5 оцінок)

Так сталося, що цю книгу я прочитала після перегляду фільму. Однозначно можу стверджувати, що стрічка є сильнішою, а акторська гра Ніколсона максимально розкрила образ головного героя. Сама оповідь у книзі не є такою психологічно важкою, наскільки важким є фільм. Навпаки, спершу навіть здається, що це легке чтиво без особливої глибини. Вже ближче до середини книги усвідомлюєш, що в цій лікарні не все так однозначно, що не просто так індіанець видає себе за німого і що головна сестра - геть не мила.

...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Під куполом / Under the Dome

4.466665
Середня: 4.5 (15 оцінок)
Хочете жахів із присмаком виживання? Нависнув над одним містечком невідомий купол. На вас чекає містика із жахливими вбивствами, психологічний натяк, травля та підстави, втеча та помста.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Багряний колір вічності

0
Нема оцінок
У цьому неймовірному романі переплетено людські долі, адже Наталія Гурницька описала події життя своїх рідних, без жодної вигадки. Читається на одному подиху, коли тримаєш книгу у руках і не можеш від неї відірватися. Тут все має своє місце, численна кількість символів. Навіть згадка кольору багряний у назві книги символізує кров, єдність поколінь, ланцюжок, який бере початок ще із родини героїні Анни із роману «Мелодія кави у тональності кардамону». Адже Ірена - це правнучка Анни. Роман викликає сильні емоції, переносить у Львів сучасний, передвоєнний та часів Другої світової війни.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Мій музей

0
Нема оцінок
Чудова книжечка для малечі, яка хоче дізнатися більше про музеї та їхнє місце у нашому житті. Я використовувала її в ті часи, коли викладала в університеті «Музеєзнавство» і демонструвала студентам матеріал з музейної педагогіки. Шкода, що подібної літератури в нас майже нема; приміром, у польських музеях є цілі полиці, присвячені літературі про музеї і для дітей. Що ж стосується українського видання, то воно виконане на якісному папері, із кольоровими ілюстраціями. Чесно - навіть школа вирізати і псувати цей журнал. Але якщо автори вимагають писати, малювати і вирізати, слід дослухатися.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Собачье сердце

5
Середня: 5 (1 оцінок)
Історія про перетворення собаки на людину. Нібито щось подібне вже було. Однак найголовнішим у творі є тло і образи: професора Преображенського, який радить не читати радянських газет, та й узагалі жодних газет; каже про бардак у голові і протистоїть радянщині; Швондер - типовий представник епохи; Шариков, який був собакою, потім став радянською людиною, а потім знову собакою. Вкотре пересвідчуєшся, що собаки, порівняно із людьми, не здатні на зраду та ницість.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Гра в музей

0
Нема оцінок
Одне з небагатьох українських видань про музеї. Шкода, що їх так мало і що коштують вони недешево. Перед нами якісна книга із чудовими ілюстраціями і текстом до них - про експонати одного українського музею. Із більшістю зображень я згідна, однак деякі не включала б до дитячої книги, бо там є оголені фігури. Як на мене, подібний експонат можна замінити більш зрозумілим для дітей. Книга у доступній формі наближає художні музеї до дітей. Зауважу, що музеї природничого типу малечі більш зрозумілі, та і не всі дорослі залюбки відвідують художні музеї.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Ірландія, яку ми не знаємо

0
Нема оцінок

Книга, у яку я закохалася. Власне, з неї я почала знайомство із Максимом Беспаловим, непересічним автором і мандрівником. Особисто я вважаю цей його твір найкращим. Напевно, тому, що писався він до повномасштабного вторгнення, тож автор може дозволити себе широту мислення та насолоду життям ( у книзі «У пошуках Єви» багато болю та тривоги, інакше і не може бути, бо ця книга створена на початку війни). 

...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Ожинове вино

0
Нема оцінок
Як і всі романи пані Гарріс, даний також апелює до естетичних почуттів читача й має гастрономічний відтінок. І нібито є головний герой - письменник, але насправді ним виступає ожинове вино, як спогад про дитинство і про гармонію із собою. Додам, що місто Ланксне фігурує у тетралогії про шоколад, тож, напевно, дану книгу слід розглядати, хоч і як окремий твір, однак із натяком на поєднання із героями іншого циклу. І як тут не згадати «Людську комедію» Бальзака, де герої кочують з одного твору в інший?!
...
вподобати
0 користувачів вподобало.

Відгук на книгу: Таємне джерело

3.75
Середня: 3.8 (4 оцінок)
Щось містичне із детективною лінією, доволі непогано.
...
вподобати
0 користувачів вподобало.