Україна в огні

4
Середня: 4 (1 оцінок)
Тематика: 
класика української літератури
Видавництво: 
Рік видання: 
2004
ISBN: 
966-524-141-9
Анотація: 

Представлена у книзі кіноповість Олександра Довженка відображає події Другої світової війни, долі простих селян. Письменник показує всю глибину народного горя в окупації, торкається питання зрадництва, але не тільки війна в полі зору автора.

Рецензії на книгу

«Україна в огні» О. Довженко читати скорочено онлайн: переказ змісту - стор. 2

Тільки сонце зійшло, як до села приїхали партизани, та вже було пізно. На конях їздили вони колишніми вулицями, на яких вже не було хат. Одним із вершників був Роман Запорожець, що тепер командував партизанським загоном. Він під’їхав до криниці біля якої Олесі з Василем судилося зустрітися.

«Україна в огні» О. Довженко читати скорочено онлайн: переказ змісту - стор. 1

Одного погожого літнього ранку у дворі Лавріна Запорожця проводили свято — його дружині, Тетяні виповнилося 50 років. Відсвяткувати цю подію приїхали до рідної домівки всі шестеро дітей подружжя — Роман, який був військовим, а саме лейтенантом прикордонних військ, моряк Сава, Григорій, що працював агрономом, Іван-аритилерист та Трохим, що подарував Запорожцям аж п’ятеро внуків і, звісно ж, єдина донечка приїхала до матері на ювілей — Олеся.

Україна в огні (кіноповість Довженко)

Під час читання думки блукали врізнобіч, адже кожну ситуацію та вчинок можна трактувати по різному, звинувачувати та виправдовувати героїв. Також слідкувала і шукала причини та факти, чому повість була заборонена Сталіним, чому так довго не показували людям у форматі книги чи кінофільму, чому твір заборонений партією? Довженко показав патріотизм. Але не радянський патріотизм, створений на сліпому романтичному оспівуванні армії. А патріотизм у двох протилежних так би мовити аспектах.

Відгуки

Цитати з книги