You are here
Я (Романтика)
Тематика:
Видавництво:
Рік видання: 2008
ISBN: 978-966661911-5
До книжки увійшли вибрані твори Миколи Хвильового (1893— 1933) — українського прозаїка, поета, публіциста, одного з основоположників пореволюційної української прози. Новели прозаїка і сьогодні приваблюють читача не лише тематичною злободенністю, а й стильовою, мистецькою самобутністю. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю М. Хвильового.
Рецензії на книгу (5)
Якийсь головний герой... рускій, чи що
1
Уже з перших рядків можна дати оцінку головному героєві-оповідачеві. Це естет, який до найдрібніших деталей прописує страждання, мов насолоджується та пишається ними. "Це ж було вже!" - вигукує Кучма в моїй голові. Так, відчуття того, що я це все десь бачила, не полишає мене до останнього слівця.
Раскольніков, який убив бабцю, а потім сторінок двісті страждав від мук совісті.
Герасим, який утопив Муму, бо він чєловєк малєнькій і нічєво нє может сдєлать.
Микола Хвильовий "Я (романтика)"
0
Зневірений, у розпачі, із відчуттями втрати Україною волі, із передчуттям її загибелі, він шукав в пролетарських ідеях ідеальний лад, а знайшов моторошне життя, повне вбивств, крові, смертей, страху, знущань і душевних мук. Цю непевність, яку переживав Микола Хвильовий, він передав у своїх творах.
«Я (Романтика)» аналіз М. Хвильовий
0
Визначення теми, ідеї, жанру, сюжету, композиційної будови, проблематики стануть в нагоді при підготовці літературного паспорту твору. Детальне аналізування допоможе підготуватися до ЗНО.
Твір має присвяту — новелі Михайла Коцюбинського «Цвіт яблуні».
Автор — Микола Хвильовий (справжнє ім’я — Микола Григорович Фітільов).
Дата створення — 1924-ий рік.
За літературним родом відноситься до епосу
Я Романтика - М. Хвильовий (переказ твору, скорочено)
0
Присвячується творові М. Коцюбинського «Цвіт яблуні».
Моя мати, наче та Марія: наївна, тиха та добра безмежно.
Матір говорить мені, що я (її вічно бунтуючий син) змучив себе до безтями. Тоді я втішаю її (чи себе), обіймаючи її, та притискаючи до грудей. Мій юний вік, буйний період життя, уже минає. Наближається гроза.
Спасіння душі - справа особиста
0
Дана новела Хвильового направлена не лише на висвітлення безглуздої жорстокості людей у певних ситуаціях, пріоритету людини над будь-якою ідеологією, а й присвячена рятуванню душі людської.
Головна дійова особа твору (героєм його назвати неможливо) занапастив свою душу занапастивши життя інших. Однак було дещо, що ще тримало в ньому часточку світла, і його чекав останній, найважливіший бій в його житті.