
Конкурс відгуків на прочитані книжки!
Даруємо книжкові сертифікати найактивнішим дописувачам відгуків у червні 2026 року Детальніше
You are here
Рецензії та відгуки на книгу
Усі / Найкращі / Конкурс
Тематика цьогомісячного конкурсу - художні книжки жанру - Українська поезія
З самого серця словами
З самого серця словами…
«Порожня розбита , як чашка без ручки…»
«Я одинока як ніколи»
«Я потопаю, я не хочу вгору»
Після прочитання збірки і під час було одне бажання, обняти авторку… Вона поділилась своїми емоціями і переживаннями. Навіть вірш памʼятка про котика мене розчулив)
А неймовірним є те, що авторка ділиться реальними фото під віршами, і котика і бабусі, тепер памʼять про них буде для всіх.
Також вірш «я не люблю зиму» ну прям і мої думки теж)
Самсон
Ще одна поема з ранньої творчості неперевершеної Лесі Українки. «Самсон» - коротка і в той же час багатообіцяюча назва. Твір написано в любому для поетеси селі Колодяжному на Волині, коли дівчині було всього 17. Надруковано ж чотири роки потому, у 1892-му. В принципі непогано, але з огляду лише на вік авторки. Як і в «Русалці», є багато питань до ритміки, троп і фігур, десь такту не дотримано, десь надто багато дієслівних рим. Та й сама назва не інтригує, бо освічений читач, знайомий із історією та міфологією ізраїльського народу, одразу здогадається, якою буде кінцівка.
#
Фундамент нашого коріння
Уявіть собі таку картину: людина багато років живе, формує свій стиль і заробляє визнання в одній мовній координаті. А потім - раз. Свідомо робить крок убік і повністю змінює оптику. «Знаки і знади» Наталії Бельченко - це саме такий злам. Технічно це її восьма книжка, але насправді - перша, написана українською. І, повірте, це історія зовсім не про данину трендам. Це дуже глибока, майже хірургічна екскавація власного коріння. Читаєш ... і місцями мурахи йдуть від того, наскільки це оголено.
#
Не просто віршики і не просто загадки
Здавалося б, ну про що тут взагалі писати рецензію? Це ж просто віршики, щоб діти не побилися, поки ділять ролі в піжмурках. Але насправді цей текст зовсім не макулатура для садочка, а перший тренажер для мозку.
#
І через роки не втрачається актуальність
Побачила на сайті рецензію на знайому добірку і одразу тепло від цього віршика та збірки. Здається недавно вчили з сином на новорічне свято, а вже пройшло кілька років) час йде теж не помітно , але приємно, що в памʼяті залишається. Бо спитала сина чи памʼятає і він розказав вірш, і здається це гарний приклад дійсно чудової роботи автора. Адже з сучасних погодьтесь важко знайти варті уваги саме дитячі віршики, бо бувають занадто складним саме для діток.
#
Три стадії повільного вмирання душі
Традиційна шкільна програма зробила цій збірці ведмежу послугу. Адже нам роками вбивали в голову шаблонний образ Франка як такого собі залізобетонного Каменяра, який тільки те й робив, що лупав сю скалу і закликав до боротьби. А потім ми з Вами відкриваємо «Зів'яле листя», і цей бронзовий монумент просто кришиться на очах. Бо замість сталевого трибуна перед нами опиняється зломлений, розібраний на атоми чоловік, який переживає справжню психологічну катастрофу.
Нещастя заподіяне другому , - це шкода завдана собі
«Нещастя заподіяне другому , - це шкода завдана собі»
Ми помрем не в Парижі
Коли є романтичний мрійливий настрій то саме в час приділити увагу поетичним збіркам. Для мене творчість Наталки Білоцерківець була знайомством з авторкою та її творчістю. Збірка здебільшого легка та зрозуміла з першого прочитання , а якщо перечитувати ще разок то відкривається інший відтінок знайомих рядків.
Ще хочу відмітити саму серію, вона прекрасна, дизайн ідеальний для антологій і поезій, мені було шкода віддавати книгу в бібліотеку 🫣 можливо колись буду робити колекцію цієї серії теж))
Русалка
Хочеться поділитися своїми враженнями від «поеми в народному стилі» (за визначенням авторки) Лесі Українки під назвою «Русалка». Скажу відверто, що раніше не читала цього твору, та й навіть не знала про його існування. Прочитала сьогодні на одному диханні і спершу трохи розчарувалася, бо подеколи рими стрибали, недостатньо якісно прописано сюжетну канву. Одним словом, якось на геніальну Лесю не схоже. І тут я дивлюся на дату створення поеми: 1885 рік. Це ж Лесі було всього 14 років. І це її перша поема. Як для такого віку то, дійсно, поезія непогана.


