You are here

Марія

Тематика: 
українська класика
Видавництво: 
Рік видання: 
2007
ISBN: 
966661853-2
Анотація: 

Повість «Марія» — про воістину страшні метаморфози людського буття в умовах більшовицького геноциду, серед сили-силенної гріхів якого був і чи не найбільший — голодомор. Жах цієї трагедії подається крізь призму образу Марії, яка на сімдесятому році життя зазнає разом із рештою українців страшного голоду. З огляду на похилий вік головної героїні, ця трагедія, може, і не виглядала б такою вражаючою, якби читач із кожною сторінкою твору все чіткіше не усвідомлював, що у цій старій жінці уособлена сама Україна. Несхитна в моральних своїх навичках та переконаннях, але беззахисна перед злом.

Рецензії на книгу (4)

Улас Самчук «Марія» читати скорочено - частина III

0

Книга про хліб

Прийшла зима літ Маріїних. Може б і не так швидко вона постаріла, та події її життя, що давалися так нелегко, не минали безслідно. Та ще кріпилася жінка, не покладаючи рук трудилася і по господарству, і біля земельки.

...

Улас Самчук «Марія» читати скорочено - частина I

0

Книга про народження Марії

День за днем у цій книзі минають швидко. Тут жило щастя. Марія з’явилася на світ у нічим не примітного подружжя. Матір’ю її була звичайна сільська молодиця, а батько — трудівником із каменоломень.

...

"Марія"

2

Книга вразила ще у школі.Так просто, ніби бабусиними словами, розказана історія життя селянки,а попри неї села,країни початку ХХ ст.

...

Відгуки (1)

Книга, яка не може не вразити. Це один із найкращих творів української літератури, у якому є все: життя, кохання, нещастя. Але найголовніше - у цьому романі є зболена українська душа.

Повний текст відгуку

Цитати (1)

Доля спить, не цікавиться. Чи зла, чи добра — все одно. Не кричіть, не будіть її, ходіть на пальцях...

Повний текст цитати

Користувачі яким сподобалась книжка - також вподобали