Марія

5
Середня: 5 (6 оцінок)
Тематика: 
українська класика
Видавництво: 
Рік видання: 
2007
ISBN: 
966661853-2
Анотація: 

Повість «Марія» — про воістину страшні метаморфози людського буття в умовах більшовицького геноциду, серед сили-силенної гріхів якого був і чи не найбільший — голодомор. Жах цієї трагедії подається крізь призму образу Марії, яка на сімдесятому році життя зазнає разом із рештою українців страшного голоду. З огляду на похилий вік головної героїні, ця трагедія, може, і не виглядала б такою вражаючою, якби читач із кожною сторінкою твору все чіткіше не усвідомлював, що у цій старій жінці уособлена сама Україна. Несхитна в моральних своїх навичках та переконаннях, але беззахисна перед злом.

Рецензії на книгу

Улас Самчук «Марія» читати скорочено - частина III

Книга про хліб

Прийшла зима літ Маріїних. Може б і не так швидко вона постаріла, та події її життя, що давалися так нелегко, не минали безслідно. Та ще кріпилася жінка, не покладаючи рук трудилася і по господарству, і біля земельки.

Улас Самчук «Марія» читати скорочено - частина I

Книга про народження Марії

День за днем у цій книзі минають швидко. Тут жило щастя. Марія з’явилася на світ у нічим не примітного подружжя. Матір’ю її була звичайна сільська молодиця, а батько — трудівником із каменоломень.

"Марія"

Книга вразила ще у школі.Так просто, ніби бабусиними словами, розказана історія життя селянки,а попри неї села,країни початку ХХ ст.

Відгуки

Книга, яка не може не вразити. Це один із найкращих творів української літератури, у якому є все: життя, кохання, нещастя. Але найголовніше - у цьому романі є зболена українська душа.

Повний текст відгуку

Цитати з книги

Доля спить, не цікавиться. Чи зла, чи добра — все одно. Не кричіть, не будіть її, ходіть на пальцях...

Повний текст цитати