Тіні забутих предків

4.333335
Середня: 4.3 (12 оцінок)
Видавництво: 
Рік видання: 
2008
ISBN: 
978-966034083-1
Анотація: 

В книзі зібрані найкращі твори класика української літератури Михайла Михайловича Коцюбинського (—1913), одного з найцікавіших майстрів українського слова. Блискучий новеліст, він є одним з новаторів, що створює невеличкі за обсягом, але психологічно напружені твори. Сюжет в них не головне. Це може бути один день з життя татарської дівчини, яка не знає куди подітися у свято («В путах шайтана»), чи почуття батька, що втрачає дитину квітучого літнього дня («Цвіт яблуні»). Повість «Тіні забутих предків», здавалося б нехитра любовна історія двох дітей Карпатських гір, стає духовним заповітом Коцюбинського — людські душі єднаються не тільки в любові, але й у смерті.

Рецензії на книгу

Тіні забутих предків - шедевр від Коцюбинського

«Тіні забутих предків» - така собі магія реалізму в гуцульських краях. Навіть зараз культура карпатських народів істотно відрізняється від традиційної української, а за часів Коцюбинського ця різниця була колосальною. Їх традиції, міфи, прикмети, язичницька магія, своєрідний діалект - все це український письменник зібрав в одній маленькій повісті. І нехай сам сюжет - дуже сильно нагадує шекспірівську п'єсу, але все інше - подальші події, кульмінація, послання, герої - автентичне.

Поганські звичаї християнських Карпат

  Повість написана під враженням автора від побуту мешканців Карпат, життя яких лише по формі християнське, а насправді переповнене поганськими звичаями та віруваннями. З твору М. Коцюбинського перед читачами постає народ, відмінний від решти України, її дика, неосвічена частина.

Відгуки

Це майже енциклопедія! Коцюбинський так багато вмістив карпатського в даний твір, що дочитавши я відчув, що тепер знаю, що таке Карпати. Тут є все: описи природи, звичаї й дрібніші деталі побуту місцевого населення та навіть карпатська міфологія.

Повний текст відгуку

Цитати з книги