You are here
Тіні забутих предків

Видавництво:
Рік видання: 2008
ISBN: 978-966034083-1
В книзі зібрані найкращі твори класика української літератури Михайла Михайловича Коцюбинського (—1913), одного з найцікавіших майстрів українського слова. Блискучий новеліст, він є одним з новаторів, що створює невеличкі за обсягом, але психологічно напружені твори. Сюжет в них не головне. Це може бути один день з життя татарської дівчини, яка не знає куди подітися у свято («В путах шайтана»), чи почуття батька, що втрачає дитину квітучого літнього дня («Цвіт яблуні»). Повість «Тіні забутих предків», здавалося б нехитра любовна історія двох дітей Карпатських гір, стає духовним заповітом Коцюбинського — людські душі єднаються не тільки в любові, але й у смерті.
Інші видання
Рецензії та відгуки на книгу (5)
Михайло Коцюбинський "Тіні забутих предків"
Цю прекрасну оду ненадуманому, природному, чистому, щирому та прекрасному коханню, у якій Михайло Коцюбинський дуже вдало поєднав українську міфологію із реальним життям, беззаперечно можна вважати одним із перших творів української літератури у жанрі магічного реалізму. Чи хто знає, де починається вигадка, і де закінчується реальність, як все було насправді і як не могло бути?
Тіні забутих предків - шедевр від Коцюбинського
«Тіні забутих предків» - така собі магія реалізму в гуцульських краях. Навіть зараз культура карпатських народів істотно відрізняється від традиційної української, а за часів Коцюбинського ця різниця була колосальною. Їх традиції, міфи, прикмети, язичницька магія, своєрідний діалект - все це український письменник зібрав в одній маленькій повісті. І нехай сам сюжет - дуже сильно нагадує шекспірівську п'єсу, але все інше - подальші події, кульмінація, послання, герої - автентичне.
Поганські звичаї християнських Карпат
Повість написана під враженням автора від побуту мешканців Карпат, життя яких лише по формі християнське, а насправді переповнене поганськими звичаями та віруваннями. З твору М. Коцюбинського перед читачами постає народ, відмінний від решти України, її дика, неосвічена частина.