Тіні забутих предків | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Тіні забутих предків

4.45
Ваш голос: Немає Середня: 4.5 (20 оцінок)

Видавництво: 
Рік видання: 
2008
ISBN: 
978-966034083-1
Анотація: 

В книзі зібрані найкращі твори класика української літератури Михайла Михайловича Коцюбинського (—1913), одного з найцікавіших майстрів українського слова. Блискучий новеліст, він є одним з новаторів, що створює невеличкі за обсягом, але психологічно напружені твори. Сюжет в них не головне. Це може бути один день з життя татарської дівчини, яка не знає куди подітися у свято («В путах шайтана»), чи почуття батька, що втрачає дитину квітучого літнього дня («Цвіт яблуні»). Повість «Тіні забутих предків», здавалося б нехитра любовна історія двох дітей Карпатських гір, стає духовним заповітом Коцюбинського — людські душі єднаються не тільки в любові, але й у смерті.

Інші видання

Рецензії на книгу (4)

Аналіз твору «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського

0

За родом літератури «Тіні забутих предків» відноситься до епосу.
За жанром літератури «Тіні забутих предків» є повістю.
Темою твору є відтворення побуту, близькості до світу природи, звичаїв та традицій гуцульської етнографічної групи, просякнутих міфологізмом, що безпосередньо впливав на світогляд місцевих жителів на зламі XVIII та XIX сторіч.

...

М. Коцюбинський «Тіні забутих предків» читати скорочено (переказ)

0

Малий Іван був дев’ятнадцятою дитиною у сім’ї Палійчуків. Він був свободолюбивим, обожнював бувати в горах та лісі. У семирічному віці Іван уже навчився вирізняти з-поміж інших трави лікарські, що приносять користь людям і навіть знав, про що мовлять своїм співом пташки. Його батьки вирішили, що він вже досяг того віку, коли слід класти йому на плечі перше відповідальне заняття — пасти худобу.

...

Тіні забутих предків - шедевр від Коцюбинського

0

«Тіні забутих предків» - така собі магія реалізму в гуцульських краях. Навіть зараз культура карпатських народів істотно відрізняється від традиційної української, а за часів Коцюбинського ця різниця була колосальною. Їх традиції, міфи, прикмети, язичницька магія, своєрідний діалект - все це український письменник зібрав в одній маленькій повісті. І нехай сам сюжет - дуже сильно нагадує шекспірівську п'єсу, але все інше - подальші події, кульмінація, послання, герої - автентичне.

...

Поганські звичаї християнських Карпат

1

  Повість написана під враженням автора від побуту мешканців Карпат, життя яких лише по формі християнське, а насправді переповнене поганськими звичаями та віруваннями. З твору М. Коцюбинського перед читачами постає народ, відмінний від решти України, її дика, неосвічена частина.

...

Відгуки (2)

Це майже енциклопедія! Коцюбинський так багато вмістив карпатського в даний твір, що дочитавши я відчув, що тепер знаю, що таке Карпати. Тут є все: описи природи, звичаї й дрібніші деталі побуту місцевого населення та навіть карпатська міфологія. Повний текст відгуку

Цитати (0)

Користувачі яким сподобалась книжка - також вподобали