You are here
Рецензії та відгуки на книги користувача
Михайло Коцюбинський "Intermezzo"
Вже з перших сторінок новели читачами стає очевидно, що основні герої у творі - неймовірна сила природи, птахи та почуття. Мабуть все тому, що людина, як стверджував у новелі письменник, - дитя природи і боляче переживає порушення зв'язків з нею. Все розпочинається тим, що ліричний герой новели страшенно стомлений працею, аби відновити свої сили, виїжджає на відпочинок, де відкриває для себе й починає читати "велику книгу природи" і черпатиме силу з її чистих і глибоких джерел.
Михайло Коцюбинський "Intermezzo"
Ця новела має здатність полікувати душу й відновити сили, вона спонукає втомленого читача, прийти до природи, зняти втому від споглядання на неї й відчути всім своїм єством приплив неймовірної енергії. Читаючи новелу, безперечно кожен читач зануриться у відтворений письменником неймовірний пейзаж. Саме природа примушує втому, що заволоділа героєм, відступити під тиском життєстверджуючих сил.
Михайло Старицький "Не судилось"
У драматичній творчості Михайла Старицького соціально-психологічна драма "Не судилось" займає чи не найвище місце - психологізм і типовість кожного персонажу, художня досконалість кожної сцени і драми і в цілому - заворожують сучасного читача. Драмі вже понад 150 років, а актуальність проблематики важлива й до тепер. Михайло Старицький торкнувся тут вічних проблем вірності і зради, щиросердності і підступності, добра і зла.
Гарпер Лі "Вбити пересмішника"
Є такі книги, історії з яких ще довго залишаються жити в серці після того, як перегорнуто останню сторінку. А коли повертаєшся до них знову, то мабуть лише тому аби оживити пережиті від читання почуття, і в таких випадках вже ґрунтовніше обмірковуєш кожну ситуацію та деталь.
З того часу як цю книгу написала Гарпер Лі у світі мало що змінилося - зла менше не стало, але все ж ця історія вселяє надію, що десь ще на планеті існують такі люди як герой книги Аттікус, на яких тримається цей світ, бо вони не перестають шукати правду та не відвертаються від допомоги слабшим.
Світлана Алексієвич "Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього"
Живе собі людина мирно, працює, має сім'ю, і в один день все змінюється. І це не війна, коли бачиш ворога, це радіація - підступний невидимець, що гірше ворога несе небезпеку.
Кожна із цих розказаних історій постає моторошною страшною правдою. Кожна історія - це монолог. Почуттів, думок, слів. Монолог очевидців, потерпілих, родини ліквідаторів, переселенців...Людей, які пройшли це пекло, але яким вдалося вижити, вони намагаються проаналізувати, як це трапилося, вони діляться своєю історією життя і розказують як їм жилося далі. Все що їх об'єднує - зламані долі та втрачені життя.
Степан Васильченко "У бур'янах"
Степан Васильченко у повісті "У бур'янах" у художній формі відтворив
дитинство великого поета Тараса Шевченка, змалював родину, в якій він виховувався та зростав, та описав як усі події дитинства вплинули на подальшу долю майбутнього Кобзаря у боротьбі проти пригноблення українського народу.
Іван Франко "Захар Беркут"
У своїй повісті письменник знайомить з одним із важливих історичних епізодів - героїчною боротьбою наших пращурів із чужоземними загарбниками. Події відносять читача у XIІI століття, коли монголо-татарська орда, на чолі з Чингісханом Батиєм, захопивши Київ, прямувала через Карпати в Угорщину.
Іванові Франкові вдалося яскраво відтворити яскраві образи захисників
сплюндрованої землі Галицької Русі, а також її зрадників.
Фрідріх Шиллер "Розбійники"
Щоразу читаючи твори представників Німеччини, тим більш спостерігаю факт наскільки міцно фаустівське питання пошуків сенсу людського життя вкоренилося в німецьку літературу. Перший камінь у фундамент заклав батько Фауста - Гете, з творчістю якого я познайомилася минулоріч. Та кожного разу ця проблематика в німецькій літературі все більш закохує мене в себе. От із недавніх прочитаних письменників - Томас Манн, Генріх Бьоль, Міхаель Енде, Еріх Кеснер. Прийшов час дізнатися як замислювався над цим питанням Фрідріх Шиллер.
Валер'ян Підмогильний "Вибрані твори"
Збірка новел Валер'яна Підмогильного увібрала у себе дев'ятнадцять короткопрозових творів автора, написаних з 1917 по 1933 роки, а отже одного з найтрагічніших періодів в історії українського народу. Але серед усіх навел є три - "Собака", "Проблема хліба" та "Син", написані у 20-х роках, які об'єднані ще й тематично. Головною їхньою темою, порушеною письменником - голод 1922 року, що охопив південні регіони України. Автору вдалося відтворити все жахіття трагедії, коли тисячі людей не мали вибору між життям і смертю.