Рецензії та відгуки на книги користувача

You are here

Рецензії та відгуки на книги користувача

Слава Курилов "Сам в океані"

0
Нема оцінок

Слава Курилов, живучи в СРСР, ніколи не був героєм дисиденського руху. Він ніколи відкрито в голос не заявляв своєї позиції щодо політики комуністичної держави. Саме тому ним ніколи не цікавилося КГБ. Але він відчував себе одним із полонених в'язнів у масштабній в'язниці безглуздих ідей.

Він жив у державі, де люди постійно чогось боялися. Він бачив страх у їхніх очах, у манері говорити один з одним, постійно вслухаючись та оглядаючись.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Тетяна Іваніцька "Мій дідусь був польським переселенцем"

0
Нема оцінок

Друга світова добігала кінця. Переможець вже був очевидний. Троє світових лідерів Сталін, Рузвельт та Черчіль, зібравшись у Ялті -перекроювали мапу Європи на свій лад.

Долю українців у Польщі і поляків в Україні ще до тих перемовин визначив заздалегідь сам Сталін, легко взявши олівець та провівши на карті лінію кордону. Лише одна лінія на карті визначила людські долі та зруйнувала їхні життя.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Анатолій Кузнєцов "Бабин Яр.Роман-документ"

0
Нема оцінок

29 вересня 1941р. - цей день став початком масових розстрілів у Бабиному Яру. За кілька днів було знищено півтори сотні тисяч єврейського населення Києва.

У цей час Толіку Кузнєцову виповнилося 12 років. Всі жахіття та звірства впродовж двох років німецької окупації Києва, хлопцеві довелося бачити на власні очі. За мотивами своїх спогадів він написав роман-документ, і щоразу у ньому нагадував, що "усе в цій книзі - правда".

Яку ж правду розказав світові А.Кузнєцов?

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Майкл Ґрюнбаум, Тодд Хасак-Лові "А десь ще сонячно. Мемуари про Голокост"

0
Нема оцінок

Ця розповідь вирізняється з-поміж інших історій про Голокост. Вже в самій її назві закладені основні принципи позитивного мислення. Одна із небагатьох життєствердних історій у літературі, яка за допомогою "методу Поліанни" здатна надихати людство сприймати у довколишньому світі охочіше позитивну інформацію, аніж негативну. Саме цей напрямок психології застосував у своїй праці "Людина у пошуках справжнього сенсу" Віктор Франкл, та у праці "Вибір" Едіт Еґер, які пережили Голокост.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Наташа Водін "Вона була з Маріуполя"

0
Нема оцінок

Вона була з Маріуполя. Але вона могла бути з будь-якого населеного пункту України.

Вона походила з родини ворогів народу, контрреволюціонерів, тому вона ненавиділа сталінський режим.

Вона мала лише один вибір: або розстріл радянською армією, або втеча з чоловіком на примусові роботи до Третього Рейху.

Вона добровільно обрала друге, при тому не вірила в наївну нацистську пропаганду.

Вона була однією серед 2,5 млн. мешканців України, яких переважно вивозили в товарних ешелонах.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Майкл Ондатже "Світло війни"

0
Нема оцінок

Не варто шукайти у цій книзі історичних фактів, їх тут не знайдеш.

Але й немає у ній страдальницького підтексту, яким зазвичай маніпулюють автори військових драм, щоб видавити сльозу у читача, - війна тут згадується відсторонено.

Та не відшукаєш у цій книзі динаміки, бо це монотонна розповідь, істину якої слід шукати поміж рядків.

Тут не треба співпереживати юнакові, у якого війна забрала юність, бо такі як він живуть споминами і не відпускають минуле, тому не бачать світла як символу надії в подальшому житті.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Сергій Сай-Боднар, Петер Хоманн "Любов і муки Магди Хоманн"

0
Нема оцінок

Доноси. Скільки життів згасло в мороці ГУЛАГу через оті кляті доноси? Сусід на сусіда... Як же облудно кати вибудували цілу систему на основі масового розгулу доносів, щоб отак низько опускалася людина.

Ця жорстока нелюдська радянська комуністична дійсність, яка була ще за колективізації, голодомору, сталінських передвоєнних репресій, такою ж вона залишилась і після війни.

І байдуже було тій системі на матір, синів якої вони нарекли формою червоноармійців, - для системи важливіше було запроторили людину на загибель в ГУЛАГ.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Осне Саєрстад “Кабульський книгар"

0
Нема оцінок

Ні, не заради співчуття до афганських жінок…

… і не для засудження вчинків екстриміських мусульман…

... і навіть не для того, щоб глибше познайомитися із традиціями та звичаями Близького Сходу…

…ця книга створена для того, щоб зрозуміти, що на нашій планеті є інша система [цивілізація]. Разом з тим подякувати Всевишньому, космосу чи будь-яким іншим вищим силам, за те що живеш поза межами тої системи, і що маєш свободу вибору (за яку тебе не позакидають камінням до смерті).

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Василь Барка "Жовтий князь"

0
Нема оцінок

《Вересень - розброєнь,

Жовтень - худень,

Листопад - пухлень,

Грудень - трупень,

Січень - могилень,

Лютий - людоїдень,

Березень - пустирень,

Квітень - чумень》

Таким був календар 1932-1933 рр. - хронології найсташнішої події, що за своєю жорстокістю перевершила увесь трагізм та варварство в історії українського народу.

...
Рейтинг:
+1
0
-1

Енн Епплбом "Червоний голод. Війна Сталіна проти України"

0
Нема оцінок

Впродовж десятки років українцям забороняли говорити про те, що сталося.

Тепер вже знаємо, що це була політика Сталіна: знищення голодом цілої нації.
Наймасовішим за кількістю смертей став голодомор 1932-1933рр. Штучний, ретельно спланований голодомор, щоб приборкати та "радянізувати" Україну.

Провідників голоду було чимало. І щоб розуміти їх причини авторка у своїх дослідженнях повертається до початків радянщини - революції 1917р., опрацьовуюючи кожну подію.

...
Рейтинг:
+1
0
-1