You are here
Рецензії та відгуки на книги користувача
Франсуа Моріак "Тереза Дескейру"
Прочитавши цю книгу, я дійшла висновку, що з нею та подібними книгами на схожу проблематику можна простежувати тенденцію як змінювався патріархальний світ.
Це історія про жінку, яка кинула виклик суспільству. Ні, вона не така, щоб оберігати вогонь домашнього затишку, вона прагне самостійності. У цій книзі легко віднайти посил на іншу, але за проблематикою таку схожу книгу - "Коханець леді Чатерлей" Девіда Лоуренса.
Мігель Анхель Астуріас "Сеньйор Президент"
Я продовжую читати диктаторські латиноамериканські романи, а розпочинала своє знайомство із ними з романом "Свято Цапа" Маріо Варгаса Льоси, проте цей жанр в літературі ще в 30- х рр. минулого століття започаткував саме Мігель Анхель Астуріас. Його роман "Сеньйор Президент" надто страшна і надто правдива історія про владу і людину, про її обов'язок, про зло та про смерть. Це міцна суміш дивовижного тексту, у якому заплутуєшся та втрачаєш час.
Варіс Дірі, Кетлін Міллер "Квітка пустелі"
Надто приголомшлива для мене книга, але чесно скажу, що цю історію варто читати. Передусім для розуміння наскільки шокуюча жорстока реальність відбувається по нині в світі. І це не про фемінізм, який спрямований аби насолити чоловікам, ця історія промовистий взірець боротьби за припинення всіх форм дискримінації над жінками.
Жозе Сарамаґу "Бунт речей"
Найпершою новелою у збірці "Бунт речей" представлено новелу "Стілець", яка відтворює досить незвичний погляд на диктатуру. Ця новела непогано доповнила серію диктаторських романів, які я прочитала нещодавно - "Свято Цапа" Маріо Варгаса Льйоси та "Сеньйор Президент".
Жозе Сарамаґу "Бунт речей"
Ще одна новела зі збірки, яка дуже мене зацікавила, і спонукала до рефлексії - це новела "Ембарґо". Тема, порушена письменником не нова, подібні відчуття у мене викликали й інші твори такі як "Процес" Франца Кафки та "451° за Фарангейтом" Рея Бредбері, а мова йде про те, як людина втратила контроль над тим, що створила.
Іво Андрич "Зеко"
Мені дуже подобається в творчісті Іво Андрича те, як він володів здатністю майстерно передати атмосферу занепаду, те як він тонко умів відтворити відчуття як під розвитком цивілізації приховується не що інше як духовна порожнеча. Цього разу я глибше познайомилася із новелістикою письменника, зокрема із збіркою новел, яка вміщує у собі оповідання "Трактир "Титанік".
Дана новела і є наглядним прикладом відворення митцем занепаду, бо вже саме слово "Титанік" викликає асоціації із потонулим кораблем, символом руйнування старого світу.
Іво Андрич "Зеко"
З кожною новелою переконуюся наскільки Іво Андрич геніальний оповідач.
Розповідь "Спрага" зі збірки новел Іво Андрича описує події, які відбувалися одразу після австрійської окупації Боснії на початках ХХ століття. Як і інші новели письменника, вона ведеться від імені третьої особи. Новела досить лаконічна, але має чимало прихованих сенсів.