You are here
Рецензії та відгуки на книги користувача
Мы
Перечитав усі відгуки, майже з усім загалом згоден, причому, як не дивно, — і з захопленими і з не дуже, здається, що й додати майже нічого, практично все вже згадано і обговорено. Вже одна така увага публіки каже, що твір вартісний і його варто прочитати. Тоді чому не найвища оцінка? Тому що все пізнається в порівнянні. Так, не можна не помітити, що той же Орвел, у своєму «1984» багато взяв у Замятіна, фактично його роман більш глибше і якісніше, більш сучасне опрацювання того ж світу, тієї ж ідеї.
Маруся Чурай
Твір дуже сподобався моїй доньці, ще з шкілної програми, за її рекомендацією прочитала дружина - змахнула сльозу і теж залишилась з найкращими враженнями. Ось і мені захотілось чогось щемливо-нашого, рідного і взявся я за читання. Не погано, але й не відчув якогось захоплення, щоб хотілося прогортувати сторінку за сторінкою, ще і ще. Минув сцену суду і став на паузу, відчув легке розчарування, бо мабуть мав завищені очікування. Особливо не вразили самі вірші, рими, будова куплетів, десь на 7 із 10.
Яма
З перших сторінок виникає відчуття, що Купрін пише зі знанням справи і непогано орієнтується у проблемі, так би мовити зсередини. Та так, що у мене в першій половині твору навіть місцями з'являлась деяка гидливість по відношенню до автора, незважаючи на серйозність та професіоналізм у викладі порушеної проблеми. Купрін у своїх творах переважно пише про те, чому він був очевидцем, що відчув і пережив. При такому підході складно залишатися відстороненим, але це й надає його творам життєву натуралістичність на відміну від частої надуманості і притягнутості багатьох інших творів.
Рій
Дивно, як за цим романом ще не зняли фільм – текст відчувається дуже кінематографічним. Роман читається легко та швидко, сюжет захоплює. Сцени із доглядом за дітьми мене не напружували, хоча питання, навіщо в подібному (технотрилер) романі стільки подібних подробиць, все ж таки виникло. Герой не видався невдахою чи скиглієм, просто у нього пішла не найвдаліша смуга, а тут ще дружина, схоже, знайшла іншого — що йому в такому разі робити — веселитися і молодецтво виказувати? Нормальна собі реакція звичайної людини.
Парк юрського періоду
Цікавий твір, а після фільму, то навіть і певним чином культовий. Крайтон відродив динозаврів у сучасному світі. Під час читання вживаєшся у вигаданий світ, співпереживаєш героям, вникаєш у теорію хаосу по Малькому. Але точно не найцікавіше у Крайтона, що я у нього читав. Проблема в тому, що разом із незаперечними заслугами автор його відчутно недопрацював. Я навіть чув думку, що ляпи та недоробки у Крайтона — фірмова фішка. Не візьмуся це твердження узагальнювати на всю творчість автора, але до Парку юрського періоду, воно відноситься повною мірою.
Гра Ендера
Малий Ендер, вивчившись у спеціальній школі, буде єдиною надією людства - він має здобути важку перемогу у вже третій війні людей проти інопланетних безжальних завойовників - жучар. Незрозуміла людському розуму жучарська матка веде свій флот, керуючи ним як єдиним цілим - своїм роєм, буквально миттєво змінюючи і погоджуючи дії окремих ланок.
Людина у високому замку
Мені складно порівняти цей роман Діка з чимось ще — не можу назвати себе знавцем жанру, хоча, звісно, щось із альтернативки мені траплялося. Але то було більш розважальне чтиво, тут же явно солідний багатошаровий твір, з філософським підтекстом, з Книгою змін із чуждої мені культури, з багатообіцяючою поетичною назвою «Людина у високому замку», яка (назва) ніяк себе не виправдала (тут спойлер: нема тут ніякого замку). У принципі мені не складно повірити у світ, описаний автором.
Мандрівний замок Хаула
Не скажу, що аж в захваті від цієї книги, але прочитав я її із задоволенням і досить швидко. Відповідний мультфільм я ще лише маю подивитися, тому із ним не можу поки порівнювати. Але сама книга видалася теплою і позитивною. Хоча оцінити її вище на бал не зміг, бо таки маю до чого попридиратись.